Almanya Sağlık Bakanı: Aşı olma zorunluluğu bulunmuyor

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Almanya Sağlık Bakanı: Aşı olma zorunluluğu bulunmuyor
Abone ol
Almanya Federal Sağlık Bakanı Jens Spahn, Covid-19 aşısının uygulanmasına yönelik yaptığı açıklamada, aşı olma zorunluluğunun bulunmadığını belirtti.

Açıklamada Spahn, “Önümüzdeki yılın yazına kadar virüse karşı toplu aşıların yapılmış olacağına inanıyorum" ifadelerine yer verdi.

Aşı maliyeti ile ilgili olarak Spahn, “Aşının bize maliyeti, aşı merkezlerinin kurulumu da dahil 5-6 milyar Euro. Sadece Kasım ayında işletmelere yaptığımız yardım 15-20 milyar Euro. Yani ekonomik olarak aşının maliyeti, yapılan yardımlardan çok değil” dedi.

Aşı olma zorunluluğunun bulunmadığını belirten Sağlık Bakanı Spahn, “Kimlerin önce aşı olabileceği yasa ile belirlenmiştir. Yaşlılar, sağlık alanında çalışanlar ve kamusal alanda çalışan, mesela polisler gibi bunların önceliği var yasal olarak. Önceliklerin neden olduğunu bir kampanya başlatarak anlatmaya çalışacağız” ifadesini kullandı.

Spahn, Covid-19'a karşı aşının yapılmasından sonra bir süre önlemlerin ve özellikle maske takma zorunluluğunun devam edeceğini de sözlerine yer verdi. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Hırsızlar sokağa çıkma yasağında telefon mağazasını soyduÖnceki Haber

Hırsızlar sokağa çıkma yasağında telefon...

Ege Denizinde 3,9 büyüklüğünde depremSonraki Haber

Ege Denizinde 3,9 büyüklüğünde deprem

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar