Aliyevden Hollanda parlamentosuna yaptırım tepkisi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Aliyevden Hollanda parlamentosuna yaptırım tepkisi
Abone ol
Azerbaycan Devlet Başkanı İlham Aliyev, Hollanda parlamentosunun Dağlık Karabağ’daki askeri operasyon nedeniyle kendisi ve eşi hakkında aldığı yaptırım kararının dengesiz ve gayri adil olduğunu belirtti.

Hollanda’nın Bakü Büyükelçisi Pauline Eizema’yı kabul eden Azerbaycan Devlet Başkanı İlham Aliyev, Hollanda parlamentosunun aldığı yaptırım kararına ilişkin olarak,

“Hollanda parlamentosu, maalesef, Azerbaycan ve Türkiye’ye karşı yaptırım kararı aldı. Yardımcım, Hollanda Dışişleri Bakanı’nın parlamentodaki müzakere sırasında, daha dengeli yaklaşım sergiledi. Ama parlamento, böyle dengesiz ve adil olmayan karar aldı ve bu elbette ülkelerimiz arasında daha yakın ilişkilere katkı sağlamayacak.” ifadelerine yer verdi.

Azeri askerlerinin kendi topraklarında savaşarak ülkelerinin toprak bütünlüğünü sağladığını, bunun BM Güvenlik Konseyi kararlarına ve AB-Azerbaycan anlaşmasına uygun olduğunu kaydeden Aliyev, “Rusya ve Türkiye, Azerilerin ve Ermenilerin güvenliğini sağlama operasyonlarında yer alacak. Bu yüzden bizim tarafımızda olmanız daha adil olurdu” dedi. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Salgın nedeniyle kontak kapatan öğrenci servisleri iflasın eşiğindeÖnceki Haber

Salgın nedeniyle kontak kapatan öğrenci...

Van Gölündeki kayıtlı balıkçı teknelerine destekSonraki Haber

Van Gölündeki kayıtlı balıkçı teknelerin...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar