Köpek Sahiplendirme

ALES sonuçları ve cevap kağıtları erişime açıldı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
ALES sonuçları ve cevap kağıtları erişime açıldı
Abone ol
​Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınav (ALES), sonuçları ile cevap anahtarına ÖSYM'nin sitesinden ulaşılabiliyor.

ÖSYM'den yapılan duyuruya göre, 16 Ağustos 2020 tarihinde uygulanan 2020 Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavına (2020-ALES/1) ait değerlendirme işlemleri tamamlandı.

Adaylar, sınav sonuçlarına ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr  internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile erişebilecek.

Öte yandan adayların cevap kâğıtlarının görüntüleri ve cevap kâğıtlarına yapmış oldukları işaretlemelerin optik okuyucular tarafından okunması sonucu elde edilen aday cevapları ve soruların doğru cevapları, sınava giren adayların sorulara verdikleri yanıtlarını ve değerlendirme sonuçlarını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr  internet adresinden bugünden itibaren 10 gün süreyle erişime açıldı.

Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresine T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonra ilgili sınavı ve “Cevap Kâğıdı Görüntüleme” ekranını seçerek sınavda kullandıkları cevap kâğıdı görüntüsünü, cevap kâğıdına yaptıkları işaretlemeleri, bu işaretlemelerin optik okuyucularla okunması sonucu elde edilen aday cevaplarını ve soruların doğru cevaplarını görebilecekler.

Ayrıca adaylar, aday cevaplarının ve cevap anahtarının yayınlandığı form üzerindeki soru numaralarını tıkladıklarında, her soru için açılan yeni pencerede soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabı ile ilgili soruya kendilerinin vermiş olduğu cevabı görebilecekler.

Sorular, adayın sınavda kullandığı kitapçığın soru ve seçenek diziliminde görüntülenmektedir.  İlgili sayfada, adayların testlerdeki toplam doğru, yanlış ve boş cevap sayıları ile birlikte ham puanları da gösterilmektedir. (İLKHA)

 

Anahtar Kelimeler:
ABDnin UCM Başsavcısına yaptırım kararına İrandan tepkiÖnceki Haber

ABDnin UCM Başsavcısına yaptırım kararın...

Adıyamanda 93 ev daha Covid-19 nedeni ile karantinaya alındıSonraki Haber

Adıyamanda 93 ev daha Covid-19 nedeni il...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar