Aksaray’da toplu ulaşımda kartlı dönem başladı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Aksaray’da toplu ulaşımda kartlı dönem başladı
Abone ol
Aksaray Belediyesi’nin toplu taşıma araçlarında hayata geçirdiği yeni uygulama ile para alışverişi sona ererek, Kart68 ile seyahat zorunlu hale geldi.
ücretli

AKSARAY (İGFA) - Aksaray Belediyesi COVID-19 salgını sürecinde yayılımın önüne geçmek için yeni bir uygulamayı hayata geçirdi.  Şehir içi ulaşımda kullanılan toplu taşıma araçlarında nakit ile ödeme yapılarak yolculuk yapılmasını sonlandıran belediye, toplu taşıma araçlarında kartla seyahati zorunlu hale getirdi.

Aksaray Belediyesi'nin toplu taşıma araçlarında hayata geçirdiği, yeni uygulama ile para alışverişinin önüne geçilerek sürücüler ve yolcular arasındaki teması en aza indirmeyi amaçladı.  Ücret ödemesinin yapıldığı sırada araç içerisindeki oluşan yoğunluğunda önüne geçilmiş olacak. Vatandaşların kart ile ulaşım sağlamalarını teşvik etmek ve karta ulaşımlarını kolaylaştırmak şehrin muhtelif yerlerinde kurulacak stantlarda kartlar ücretsiz olarak dağıtılacak.

Toplu taşıma araçlarında yapılacak yeni uygulamanın bir diğer kazanımı da kartların kişiselleştirilerek HES kodu ile eşleştirilmesi olacak. Kullanıcılar toplu taşımada kullanacakları kartları ile HES kodlarını   www.kart68.com internet sitesinden online olarak eşleştirecek.


Adıyaman emniyeti kapanla beklediÖnceki Haber

Adıyaman emniyeti kapanla bekledi

İYİ Parti’den Muhsin Yazıcıoğlu için kanun teklifiSonraki Haber

İYİ Parti’den Muhsin Yazıcıoğlu için kan...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar