Aksaray’da 20 dönümlük lavanta bahçesinde mevsimlik bakım

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Aksaray’da 20 dönümlük lavanta bahçesinde mevsimlik bakım
Abone ol
Aksaray Belediyesi’nin şehirde yetiştirilebilecek alternatif ürün oluşturmak ve vatandaşlara hoş vakit geçirebilecekleri alanlar sunmak amacıyla kurduğu lavanta bahçesinde ilkbaharın gelişi ile birlikte bakım çalışmaları başlatıldı.
ücretli

AKSARAY (İGFA) - Mülkiyeti Aksaray Belediyesi’ne ait 20 dönümlük arazide geçtiğimiz sezonda 18 bin lavanta fidesini toprakla buluşturan belediye ekipleri, fidelerin gür bir şekilde yeşermesi için çapalama ve gübreleme işlemlerini gerçekleştirdi. 

Gelişim ve hasat evrelerinin Aksaray Belediyesi ekipleri tarafından takip edildiği bahçelerde verimli sonuç alınması durumunda Aksaray’daki üreticiler bu alana teşvik edilmesi planlandı. Tıp ve kozmetik sektöründe ciddi bir pazara sahip olduğu için üreticilere alternatif ürün sunan Aksaray Belediyesi, bakımını yaptıkları lavanta bahçesinde önümüzdeki günlerde fidelerin su ihtiyacını karşılayacak sulama sistemlerinin de kurulacağını kaydetti.

Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer, şehrin potansiyellerini ortaya çıkartmak adına toprakla buluşturdukları alternatif bitkinin mevsim şartlarına göre bahçemizde bakım çalışmalarını yaptıklarını belirterek, "Lavanta bahçesinde diktiğimiz fideler yetiştiğinde vatandaşlarımızın güzel vakit geçirebileceği bir mekân haline gelecek elde edilen ürünler belediyemize ek gelir getirmiş olacak. Burada yetiştireceğimiz bitkilerden ekonomik açıdan verim almamız durumunda, yöre üreticisine de alternatif bir ürün sunmuş olacağız" diye konuştu.  

 


Gemlik’te Ramazan davulcularının mesaisi başladıÖnceki Haber

Gemlik’te Ramazan davulcularının mesaisi...

Sakarya’da merhum Aziz Duran’ın adı Donatım Park’ta yaşayacakSonraki Haber

Sakarya’da merhum Aziz Duran’ın adı Dona...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar