AK Parti Sözcüsü Çelik'ten “Devletin ordusu Katara satılmıştır” diyen CHP'li vekile tepki

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
AK Parti Sözcüsü Çelik'ten “Devletin ordusu Katara satılmıştır” diyen CHP'li vekile tepki
Abone ol
CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, katıldığı bir televizyon programında, “Devletin ordusu Katar'a satılmıştır” ifadesini kullanmıştı.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla CHP'li vekile tepki gösterdi.

Çelik, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, TSK hakkında kullandığı ifadeler nedeniyle CHP Milletvekili Ali Mahir Başarır’ı şiddetle kınadıklarını belirterek, “Devletin ordusu Katar'a satılmıştır” diyen CHP Milletvekili Ali Mahir Başarır'ı şuursuz ve zehirli bir dil kullanmakla niteledi.

Çelik, siyasi provokatörlerin TSK'nın mücadelesini çeşitli yollarla hedef aldıklarını belirterek, "Kara propagandanın her türlü yöntemi kullanılıyor. Maalesef bu provokasyonların benzerleri ülkemizin içinden de geliyor. Eleştiri başka husumet ve saygısızlık başka şeydir. Bu provokasyonlarla mücadele edeceğiz." ifadelerine yer verdi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da Twitter hesabından, CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır'ın ifadelerine tepki gösterdi.

Özel bir televizyon programına katılan CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Tank-palet fabrikasında Katar'ın ortaklığına ilişkin anlaşma ile ilgili olarak, "Öyle bir noktadayız ki; Cumhuriyet tarihinde ilk kez devletin ordusu Katar'a satılmış. 20 milyon dolara satıldığı söyleniyor, 50 milyon dolara satılmış" dedi. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Mekellede kontrolü sağlayan Etiyopya ordusu Tigray operasyonunu bitirdiÖnceki Haber

Mekellede kontrolü sağlayan Etiyopya ord...

AFAD'tan gençlere Afet Bilinci ve Farkındalık eğitimiSonraki Haber

AFAD'tan gençlere Afet Bilinci ve Farkın...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar