ücretli reklam

AK Parti Sözcüsü Çelikten AYM üyesi Yıldırıma ışıklar yanıyor tepkisi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
AK Parti Sözcüsü Çelikten AYM üyesi Yıldırıma ışıklar yanıyor tepkisi
Abone ol
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Cunta ağzıyla konuşanların anayasal düzenimizi hedef almasına müsaade etmeyeceğiz. Darbeci zihniyetin kurumlarımızda olmasına tahammül edemeyiz." dedi.

Anayasa Mahkemesinin (AYM) gece çekilmiş fotosunu Twitter hesabından "ışıklar yanıyor" ifadesiyle paylaşan üye Engin Yıldırım'a bir tepki de AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten geldi.

AYM üyesi Yıldırım, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden Anayasa Mahkemesi binasının fotoğrafını paylaştı ve "ışıklar yanıyor" mesajını yazdı.

Söz konusu mesajın geçmişte "genelkurmayın ışıkları yanıyor" ifadelerini çağrıştırması ve darbe iması oluşturmasına bir tepki de AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten geldi.

Çelik, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer verdi:

"Demokrasimizi kimse tehdit edemez.  Bir Anayasa Mahkemesi üyesi Türkiye’nin “HUKUK GÜVENLİĞİ”ni ihlal edemez. Cunta ağzıyla konuşanların anayasal düzenimizi hedef almasına müsaade etmeyeceğiz. Darbeci zihniyetin kurumlarımızda olmasına tahammül edemeyiz.

Türkiye’nin demokrasiyi korumakla görevli kurumları görevlerinin başındadır. Demokrasimiz her türlü tehditten daha güçlüdür. Demokrasimizi koruma konusunda kararlılığımız kesindir. Milletimiz adına demokrasimizi korumaya yeminliyiz.

AYM, kendi üyesinin Anayasal düzeni lağveden darbeci bir tarihe atıf yapmasına müsaade etmemelidir. Bir AYM üyesinin anayasal düzeni tehdit etmesi hukuksuzluktur." (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
AYM üyesi Yıldırım, gelen tepkiler üzerine geri adım attıÖnceki Haber

AYM üyesi Yıldırım, gelen tepkiler üzeri...

Ermenistana ait balistik füze sistemleri imha edildiSonraki Haber

Ermenistana ait balistik füze sistemleri...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar