ücretli reklam

AK Parti Sözcüsü Çelik: Ermenistanın yalanlarını aynı cümlelerle CHPden duyuyoruz

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
AK Parti Sözcüsü Çelik: Ermenistanın yalanlarını aynı cümlelerle CHPden duyuyoruz
Abone ol
​AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Türkiye düşmanlarının ürettiği provokasyonları sürekli CHP’nin sahiplenmesi son yanlıştır. Türkiye’nin Azerbaycan’la dayanışmasından CHP niye rahatsız oluyor?" dedi.

Çelik, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, CHP’de dış politikadan sorumlu Ünal Çeviköz’ün "Türkiye'den Azerbaycan'a silah yardımı yapıldığı ve söylentilere göre cihatçı grupların da Azerbaycan'a gönderildiği ifade ediliyor." şeklindeki ifadelerine tepki gösterdi

Söz konusu ifadelerin, provokatif açıklamalar olduğunu ve şiddetle kınadıklarını söyleyen Çelik, "Bu açıklama Türkiye karşıtı ahlak dışı bir provokasyondur. Ermenistan’ın Dış İşleri Bakanı ve Moskova Büyükelçisi tarafından dile getirilen bu yalanların maksadı bellidir. CHP sözcüsünün eş zamanlı olarak bu yalanları ifade etmesi manidardır." dedi.

Ermenistan tarafının bu yalanları Türkiye’nin Azerbaycan’la dayanışmasının önünü kesmek için ürettiğini belirten Çelik, "Ermenistan tarafı bu yalanları Türkiye düşmanlığı yapmak için üretiyor. Ermenistan’ın yalanlarını aynı cümlelerle CHP’den duyuyoruz. Bu benzerlik utanç vericidir." ifadelerini kullandı.

"Türkiye’nin Azerbaycan’la dayanışmasından CHP niye rahatsız oluyor"

Çelik, şunları kaydetti:

Türkiye düşmanlarının ürettiği provokasyonları sürekli CHP’nin sahiplenmesi son yanlıştır. Bu açıklamayı yaparken hadi geçmişinizi silip bir kenara attınız; Asala tarafından şehit edilen meslektaşlarınızı da mı hiç hatırlamadınız, onların aziz hatırasından hiç mi utanmadınız...

Türkiye’nin Azerbaycan’la dayanışması Ermenistan’ı rahatsız ediyor ve Türkiye hakkında yalan üretiyorlar. Türkiye’nin Azerbaycan’la dayanışmasından CHP niye rahatsız oluyor ve Ermenistan’ın ürettiği yalanlara sahip çıkıyorlar?

Türkiye’nin bu konudaki pusulası Azerbaycan’la sonuna kadar dayanışmadır. CHP’nin pusulasını şaşırdığına, mihengini kaybettiğine, Türkiye’nin ve dostlarının sevinmesine üzülüp, düşmanlarının sevincine ortak olduğuna her geçen gün başka bir vesileyle yeniden tanıklık ediyoruz.

"Türkiye tek yürek Azerbaycan’ın yanındadır"

Türkiye'nin sonuna kadar Azerbaycan’ın yanında olduğunu söyleyen Çelik, "Cumhurbaşkanımız bu konudaki kararlılığımızı dün de net bir şekilde ifade etmiştir. CHP yönetiminin Ermenistan’ın sözlerine destek vermesini milletimiz en iyi şekilde değerlendirecektir. CHP yönetiminin bu provokatif açıklaması CHP tabanındaki vatandaşlarımıza da haksızlıktır. CHP tabanındaki vatandaşlarımız dünden beri Azerbaycan’a destek veren çok güçlü açıklamalar yapıyorlar. Türkiye tek yürek Azerbaycan’ın yanındadır. Sadece CHP yönetimi aksi yöndedir." değerlendirmesinde bulundu. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Adıyamanda bakım personeline Covid-19dan korunma yolları eğitimi verildiÖnceki Haber

Adıyamanda bakım personeline Covid-19dan...

Erken yaşta kalp krizini tetikleyen faktörlerSonraki Haber

Erken yaşta kalp krizini tetikleyen fakt...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar