Ailelerin evlat nöbeti soğuk havaya rağmen sürüyor

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Ailelerin evlat nöbeti soğuk havaya rağmen sürüyor
Abone ol
HDP/PKK tarafından çocukları kandırılarak dağa güdüldüğü gerekçesiyle HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde evlat nöbeti tutan ailelerin umutlu bekleyişi soğuk havalara rağmen devam ediyor.

HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önündeki evlat nöbetine devam eden Fatma Akkuş, 6 yıl önce PKK tarafından kandırılarak dağa kaçırılan kızı Songül Akkuş için bekleyişini sürdürüyor.

"Kızım için bir buçuk yıldır HDP İl Binası önünde evlat nöbet tutuyorum." diyen Akkuş, "Kızımı istiyorum. Bizler, sadece kendi kızlarımız için değil, HDP tarafından kandırılıp kaçırılan bütün çocuklar için evlat nöbeti tutuyoruz." dedi.

Çocuklarının dağa gitmesini istemediğini belirten Akkuş, "Artık PKK çocukları dağa kaçırmasın, asker ve polis kaçırması son bulsun. Kimsenin canı ve ciğeri yanmasın. PKK, fakir fukaranın çocuklarını kaçırıyor. PKK tarafından öldürülen çocuklar hep garibanların çocukları. HDP, Kürd çocuklarının üzerinden oyunlar ve planlar kuruyor. Kürdleri yok etme adına bu mücadeleyi veriyor. Kendilerine Halkların Demokratik Partisi diyor ama parti ve demokrasi ile hiçbir alakaları yok.  HDP, Kürdleri yok etmek için parti kurdu. HDP, bu çocukları göndermeseydi şimdi hepsi evlenmişti. Çocukları olmuştu ve hepsi şu anda aile kurmuşlardı. Kızım yaşındakiler evlenmiş ve hepsinin çocukları var." ifadelerini kulandı.

PKK'nin 43 yıldır Kürdlere zülmettiğini söyleyen Akkuş, "PKK, okul okuyan kızımın eline silah verip dağa gönderdi. Kendi çocuklarını da lüks kreşlerde okuttular. Songül kızım, PKK sizin okuyup bilgi sahibi kişiler olmanızı istemiyor. Sizin öğretmen veya polis olmanızı istemiyor. Kızım, PKK'nin sizi götürdüğü yol yol değildir. Songül yavrum kaçın gelin teslim olun." şeklinde konuştu.

Kızına gelmesi için çağrıda bulunan Akkuş, "Kızım ben biliyorum HDP seni kandırıp PKK'ye verdi. Sen bana 'Anne beni okula kaydet, okul okuyacağım.' demiştin. Songül kızım sana sesleniyorum beni duyuyorsan Allah rızası için eğer sesimi duyuyorsan çık gel, teslim ol yavrum. Arkadaşlarına da söyle, onlarla birlik olup o hainlerden kaçın gelin, yeter artık. Bu PKK'nin kurduğu bir oyundur. Sizleri istedikleri yerlere gönderip kullanabiliyorlar. Kızım Allah için dön gel senin orda ne işin var." dedi. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Gözlerinin açılmasını isteyen yetim kız kendisine uzanacak yardım eli bekliyorÖnceki Haber

Gözlerinin açılmasını isteyen yetim kız...

Covid-19 tedavisi gören 106 yaşındaki nine şifa bulduSonraki Haber

Covid-19 tedavisi gören 106 yaşındaki ni...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar