Köpek Sahiplendirme

Aile Bakanı Selçuk: Mesleki eğitim programlarımıza son iki yılda 4,6 milyar lira aktardık

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Aile Bakanı Selçuk: Mesleki eğitim programlarımıza son iki yılda 4,6 milyar lira aktardık
Abone ol
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, gençler, kadınlar ve engellilerin istihdamını kolaylaştıran aktif işgücü programlarına son iki yılda 4,6 milyar lira kaynak aktarıldığını bildirdi.

Bakan Selçuk, "Sosyal Koruma Kalkanı" kapsamında bakanlığın son iki yılda gençlerden kadınlara, engellilerden girişimcilere kadar birçok kesime verilen teşvikler hakkında açıklamalarda bulundu.

Selçuk, aktif işgücü programlarına ilişkin, "İşbaşı Eğitim Programları, Mesleki Eğitim Kursları ve Girişimcilik Eğitim Kursları gibi modeller ile özellikle gençlerin, kadınların ve engellilerin sürdürülebilir istihdamını sağlıyoruz. Bu programlar sayesinde mesleki bilgi ve becerilerini artırıyoruz. 2018 Temmuz ayından bu yana bir milyon 100 bin kişi için 4,6 milyar lira kaynak aktardık." dedi.

Genç girişimcilere 721 milyon lira aktarıldı

Gençlerin geleceğe güçlü bir şekilde hazırlama gayreti içerisinde bulunduklarını ifade eden Selçuk, özellikle sosyal konularda farkındalıklarını artırmak için Sosyal Çalışma Programı’nın hayata geçirildiğini söyledi.

Selçuk, program sayesinde geçtiğimiz yıl 20 bin üniversite öğrencisinin ilk kez işgücü piyasasıyla tanıştığını ve sigorta primlerinin devlet tarafından karşılandığını belirtti.

Gençlerin girişimci ruhuna inandıklarını ve bu kapsamda güçlü bir teşvik sunduklarını ifade eden Selçuk, genç girişimci modeli ile 18-29 yaş aralığındaki gençlerin ilk defa Bağ-Kur kapsamında girmesi halinde sigorta primlerinin devlet tarafından karşılandığını vurguladı.

Selçuk, 2018-2020 tarihleri arasında 58 bin genç girişimci için 721 milyon lirayı aşkın destek sağlandığını kaydetti. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
MEBden eğitim öğretim yılına ilişkin açıklamaÖnceki Haber

MEBden eğitim öğretim yılına ilişkin açı...

Güney Sudanda asker ile siviller çatıştı: 118 ölüSonraki Haber

Güney Sudanda asker ile siviller çatıştı...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar