Köpek Sahiplendirme

Aile Bakanı Selçuk: 1 Ocak 2020 İtibariyle süresi biten sağlık raporları geçerli olacak

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Aile Bakanı Selçuk: 1 Ocak 2020 İtibariyle süresi biten sağlık raporları geçerli olacak
Abone ol
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, kronik hastaların 1 Ocak 2020 itibariyle sona eren sağlık raporları ve reçetelerin ikinci bir duyuruya kadar geçerli olacağını açıkladı.

Bakan Selçuk, "Böylece kronik hastalığı nedeniyle sağlık raporuna dayalı olarak ilaç ve tıbbi malzeme alan hastalarımızın yeniden reçete düzenletmelerine de gerek kalmayacak." ifadelerini kullandı.

Kronik hastaların ve yüksek risk grubunda bulunanların reçete yazdırmak için sağlık hizmeti sunucularına başvurma zorunluluğunun geçici olarak ortadan kaldırıldığını hatırlatan Bakan Selçuk, bu sürede ilaç ve tıbbi malzeme bedelinin de Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından karşılanacağını yineledi.

Bakan Selçuk, daha önce bir aylık verilen ilaçlar da üç aylık olarak verilmeye devam edileceğini belirtti.

Bakan Selçuk, ayrıca kronik hastalığı bulunan vatandaşlar ile kronik hastalık nedeniyle idari izinli sayılan kişilerin, ilaç ihtiyacının karşılanmasında 1 Ocak 2020 tarihi itibariyle MEDULA Sisteminde kayıtlı olan raporların geçerli olacağını hatırlattı.

Öte yandan, engelli ve yaşlı aylığı ile evde bakım yardımlarında süreli engelli raporu bulunan hastaların mevcut raporları ikinci bir duyuruya kadar geçerliliği devam edecek. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
WHO: Yeni pandemi geldiğinde dünya şimdi olduğundan çok daha hazırlıklı olmalıÖnceki Haber

WHO: Yeni pandemi geldiğinde dünya şimdi...

İtalyada son 24 saatte 1108 yeni Covid-19 vakası tespit edildiSonraki Haber

İtalyada son 24 saatte 1108 yeni Covid-1...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar