ücretli reklam

Ağrıda Nuhun Tufanı Seramik Sergisi açıldı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Ağrıda Nuhun Tufanı Seramik Sergisi açıldı
Abone ol
IC Vakfı Müdürü Doktor Meral Dinçer'in, Nuh'un Gemisi konulu seramik sergisi açılışı gerçekleştirildi.

Serginin açılışı öncesi bir konuşma yapan Vali Varol, serginin birkaç ilde gerçekleştirilecek olması ve satışlı gerçekleşecek serginin gelirinin de Ağrılı öğrencilere ayrılacak olması işin manevi boyutunu çok kıymetli kıldığını belirtti.

Açılışta konuşan İbrahim Çeçen (IC) Vakfı Müdürü Meral Dinçer, gençlerin mesleklerini icra etmelerinin dışında, hobi olarak sanatın herhangi bir kolu ile ilgilenmeleri gerektiğini söyledi.

Dinçer, "Ankara'da yaşıyorum ve pandemi sürecinde bende eve kapandım. Bu süreçte Nuh'un Gemisi veya Nuh'un Tufanı ile günümüzdeki Coronavirus'ü de bir tufan olarak değerlendirerek evde geçirdiğim süreci, çamuru Nuh'un Gemisi ve Tufanı ile birleşirdim. Duygularımı yansıtmak istedim. Her yaşlı bir şey öğrenebilir yolundayım, ben 3 yıldır seramik yapmaya çalışıyorum. Özellikle gençler mesleklerinin dışında sanatın bir kolu ile hobi olarak ilgilenmeleri de hayata bakış açılarının daha güzelleşeceğine inanıyorum. İbrahim Çeçen beyin farklı mekanları var. Oralarda bu sergiyi satışlı olarak sergileyeceğiz. Bunun gelirini de Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi öğrencilerine eğitim bursu olarak küçük katkımızın olmasını istedik." ifadelerini kullandı. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Gaziantepte silahlı saldırıya uğrayan şahıs hayatını kaybettiÖnceki Haber

Gaziantepte silahlı saldırıya uğrayan şa...

ABden, siyonist işgal rejiminin yerleşim alanını genişletmesine tepkiSonraki Haber

ABden, siyonist işgal rejiminin yerleşim...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar