ücretli reklam

Ağrı İl Müftüsü Topçu: Din gönüllerimiz beşikten mezara kadar yanımızdadırlar

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Ağrı İl Müftüsü Topçu: Din gönüllerimiz beşikten mezara kadar yanımızdadırlar
Abone ol
1-7 Ekim tarihleri arasında kutlanan 'Camiler ve Din Görevlileri Haftası'nda bu yıl belirlenen ana temanın "Cami ve İlim" olduğunu belirten Ağrı İl Müftüsü Tandoğan Topçu, pandemi nedeniyle etkinlikleri sosyal medya üzerinden yapacaklarını söyledi.

Her yıl 1-7 Ekim tarihleri arasında kutlanan Camiler ve Din Görevlileri Haftası'nın, 1986 yılında "Camiler Haftası" olarak başladığını söyleyen Topçu, 2003'ten itibaren din görevlilerini de kapsayarak "Camiler ve Din Görevlileri Haftası" olarak kutlanmaya başlandığını belirtti.

Topçu, pandemi nedeniyle önceki yıllarda düzenlenen etkinliklerin bu yıl yapılmayacağını ancak video konferans yöntemiyle bu eksikliği giderme gayreti içerisinde olacaklarını ifade etti.  

Topçu, "Bu yıl 'Cami ve İlim' temalarını ele alıyoruz. Hem camilerin hem de din görevlilerimizin değerini ve önemini topluma anlatıyoruz. Tabi bu çerçeve de sempozyum ve paneller düzenleniyor. Maalesef şu an pandemi zamanı olduğu için daha önce yapmış olduğumuz etkinlikleri bu şekilde rahat bir ortamda sergileyemiyoruz. Ancak bunları da video konferans usulü ile yapmanın çabası, gayreti içerisindeyiz. Tabi bu çerçevede toplum olarak, camilerimizin değerini bir kez daha hatırlıyoruz. Hazreti Muhammed (Sallallahu Aleyhi Vesellem), bir beldede, bir şehirde, bir köyde, Allah'a en sevimli gelen yerlerin camiler ve mescitler olduğunu belirtiyor. Camide insanlar şarj oluyor. Bütün camiler Kâbe'nin bir şubesi şeklinde değerlendiriyoruz. Din görevlilerimiz, bizim hayata gelmemizden ölümümüze kadar yanımızdalar. Hemen hemen her sıkıntımızda bu hocalarımız bizim rehberimizdir. Ben de buradan hocalarımıza bir kez daha gönülden teşekkür ediyorum. Haftaları en kalbi duygularımla tebrik ediyorum. Nice güzel günlere kavuşmalarını temenni ediyorum." diye konuştu. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Fransa'da son 24 saatte 13 bin 970 yeni Covid-19 vakası tespit edildiÖnceki Haber

Fransa'da son 24 saatte 13 bin 970 yeni...

Antalya'da meydana gelen kazada 1 kişi hayatını kaybettiSonraki Haber

Antalya'da meydana gelen kazada 1 kişi h...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar