Köpek Sahiplendirme

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi öğrencileri TEKNOFESTte 2nci oldu

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi öğrencileri TEKNOFESTte 2nci oldu
Abone ol
"Robot Kuş" projesi ile TÜBİTAK 2242 Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışması TEKNOFEST Festivali "Savunma, Uzay ve Havacılık" kategorisinde, AİÇÜ Meslek Yüksekokulu öğrencileri Habip Demirbaş ile Kemalettin Demirbaş Türkiye 2'ncisi oldu.

AİÇÜ Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut, TEKNOFEST'te Türkiye 2'ncisi olan öğrencileri başarılarından dolayı tebrik etti.

TÜBİTAK 2242-Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmaları TEKNOFEST Festivali finalinde 9 kategoride 120 proje değerlendirmeye alındı.

AİÇÜ Meslek Yüksekokulu Elektronik ve Otomasyon Bölümü Mekatronik Programı 1'inci sınıf öğrencileri Habip Demirbaş ile Kemalettin Demirbaş, kuşları taklit ederek 8 aylık bir çalışma ile tasarladıkları, havacılık, savunma ve tarım alanlarında kullanılabilen "Robot Kuş" projesi ile rakiplerini geçerek TEKNOFEST Festivali "Savunma, Uzay ve Havacılık" kategorisinde Türkiye 2'nciliğini elde etti.

Danışmanları Meslek Yüksekokulundan Dr. Öğr. Üyesi Bünyamin Aygün ve Öğr. Gör. Ahmet Özmen gözetiminde tasarladıkları alçak ve orta irtifada uçabilen "Robot Kuş" projesi ile daha önce katıldıkları TÜBİTAK 2242-Üniversite Öğrencileri Araştırma Projesi Yarışmaları kapsamında Erzurum bölgesinde "Savunma, Uzay ve Havacılık" kategorisinde 1'inci olan öğrenciler, geliştirdikleri çalışma ile bu kez daha büyük bir başarıya imza atmış oldu.

AİÇÜ Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut, Türkiye 2'ncisi olan öğrencileri ve danışmanlarını elde ettikleri büyük başarıdan dolayı tebrik ederek başarılarının devamını diledi. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Sağlık Bakanı Koca: Aktif hasta sayımız da ağır hasta sayımız da artmaya devam ediyorÖnceki Haber

Sağlık Bakanı Koca: Aktif hasta sayımız...

Adıyamanlı bazı STKlar Mütercimler hakkında suç duyurusunda bulunduSonraki Haber

Adıyamanlı bazı STKlar Mütercimler hakkı...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar