Köpek Sahiplendirme

Adıyamanlı sanayici ve iş adamlarına 6ncı bölge teşvik sistemi anlatıldı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Adıyamanlı sanayici ve iş adamlarına 6ncı bölge teşvik sistemi anlatıldı
Abone ol
Cumhurbaşkanlığının 21 Ağustos 2020 tarihli kararıyla 5'inci bölge teşvik sisteminden "Yatırımlarda Devlet Yardımları 6'ncı Bölge Destek Paketi" kapsamına alınan Adıyaman'ın sanayici ve iş adamları yeni teşvik paketi hakkında bilgilendirildi.

Adıyaman'ın ekonomi meseleleri ile paydaşlar arası iletişim iş birliğini gerçekleştirmek ve yapılan çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulunmak amacıyla Vali Mahmut Çuhadar Başkanlığında düzenlenen Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplantısında, Adıyamanlı sanayici ve iş adamları 6'ncı bölge teşvik sistemi hakkında bilgilendirildi.

Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Salonu'nda gerçekleşen toplantıya Vali Mahmut Çuhadar, Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, ilçe kaymakamları, ilçe belediye başkanları, ATSO Başkanı Mustafa Uslu, STK başkanları, bazı kurum amirleri ile sanayici ve iş adamları katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Mahmut Çuhadar, "Bilindiği gibi 21 Ağustos 2020 tarihinde Resmî Gazetede yayımlanan 2846 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararı ile Yatırımlarda Devlet Yardımları Hakkında Kararda değişiklik yapılmıştır. Bu değişikliğin bizler için en önemli bölümü bölgesel teşviklerde Adıyaman'ın 6'ncı bölge iller arasına alınmasıdır." ifadelerini kullandı.

Vali Çuhadar, "1 Ocak 2021 tarihinde yürürlüğe girecek bu hüküm ile Adıyaman'a önemli yatırımlar gelmesi muhtemeldir. 6'ncı bölge illerin toplam sayısı 16 iken, Adıyaman bu iller arasında batıya ve limanlara en yakın ildir. Yeni tabloya göre OSB içi ya da dışı, il merkezi ya da ilçeler ayrımı olmaksızın Adıyaman'da her yeni yatırıma 6'ncı bölge desteği sunulmaktadır. 6'ncı bölge teşvik sisteminin ilimize, ilçelerimize, sanayici ve iş adamlarımıza hayırlı olmasını diliyorum." dedi. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Batmanda yıldırım isabet eden evlerde ve arazide yangın çıktıÖnceki Haber

Batmanda yıldırım isabet eden evlerde ve...

Bakan Koca: Aktif hasta sayımız artmaya devam ediyorSonraki Haber

Bakan Koca: Aktif hasta sayımız artmaya...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar