Köpek Sahiplendirme

Adıyamanlı bazı STKlar Mütercimler hakkında suç duyurusunda bulundu

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Adıyamanlı bazı STKlar Mütercimler hakkında suç duyurusunda bulundu
Abone ol
Çıktığı bir televizyon programında imam hatip mezunlarına hakaret içerikli sözler sarf eden Erol Mütercimler'e tepkiler gelmeye devam ediyor.

ÖNDER, İlim Yayma Cemiyeti ve TUGVA Adıyaman Şubeleri, Mütercimler hakkında suç duyurusunda bulundu.

Suç duyurusundan sonra Adıyaman Adliyesi'nin önünde basın açıklaması düzenledi. Basın açıklamasını okuyan ÖNDER Adıyaman Şube Başkanı Ebubekir Turmaz, imam hatiplerin bu toprakların mayası, harcı, irfanı olduğuna inanan, iş adamı, bürokrat, siyasetçi, akademisyen, esnaf kısacası herkesi Mütercimler hakkında suç duyurusunda bulunmaya davet etti.

Turmaz, "Bir televizyon kanalında imam hatiplilere hakaret ve iftira atan Erol Mütercimler hakkında 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik, hakaret yoluyla halkın bir kesimini aşağılama' fiillerinden suç duyurusunda bulunuyoruz. Bu haddi aşan davranışından dolayı kamu davası açılmasını talep ediyoruz. Haber Global’de katıldığı programda Erol Mütercimler, imam hatip mezunlarına alenen hakarette bulunarak aşağılamıştır. Suçun basın-yayın yoluyla işlenmesi, televizyonun Youtube kanalı üzerinden videoya hala ulaşılabiliyor olması ise üzüntümüzü arttırmıştır." dedi. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi öğrencileri TEKNOFESTte 2nci olduÖnceki Haber

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi öğrencil...

Eğitimini tamamlayan hafızlara belgeleri verildiSonraki Haber

Eğitimini tamamlayan hafızlara belgeleri...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar