Adıyamandan İzmire psikososyal destek

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Adıyamandan İzmire psikososyal destek
Abone ol
​Adıyaman Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Psikososyal Destek Ekibi İzmir Depreminden etkilenen Vatandaşların yaralarını sarmak için İzmir'e hareket etti.

İzmir Seferihisar'da meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremden etkilenen vatandaşlara psikolojik destek vermek amacıyla Adıyaman Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Psikososyal Destek ekibi İzmir'e doğru yola çıktı.

İl Müdürü Fehmi ÇELİK yaptığı açıklamada "İzmir'in Seferihisar ilçesinde meydana gelen 6.6 büyüklüğünde depremden etkilenen vatandaşlarımızın psikolojik travmalarını minimize etmek, normal hayatlarına uyumlu bir şekilde tekrar dönebilmelerini sağlamak amacıyla görevlendirilen psikososyal destek ekiplerimizi İzmir'e vatandaşlarımızın yaralarını sarmak için uğurladık." dedi.

Çelik depremden etkilenen vatandaşlara birçok alanda yardımcı olmak için bir ekip yolladıklarını belirterek "Psikososyal Destek Ekiplerimiz burada vatandaşlarımıza yönelik olarak; Psikolojik İlk Yardım, Psikolojik triaj, Akut stres reaksiyonlarının stabilizasyonu, Psikoeğitim, temel gereksinimler noktasında sosyal ağın sağlanması, afet sonrası ortaya çıkabilecek psikolojik uyumsuzlukların, bozuklukların önlenmesi, aile ve toplum düzeyinde ilişkilerin yeniden kurulması, geliştirilmesi, etkilenenlerin normal yaşamlarına geri dönmesi sürecinde kendi kapasitelerini fark etmeleri ve güçlenmelerinin sağlanması, toplumda gelecekte ortaya çıkması muhtemel afet ve acil durumlarla başa çıkma, iyileşme, toparlanma becerilerinin artırılması ve yardım çalışanlarının desteklenmesi gibi çalışmalar yürüteceklerdir. Bu vesile ile depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralanan vatandaşlarımıza ve ülkemize geçmiş olsun dileklerinde bulunuyorum." ifadelerini kullandı. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
MSBden Fatih sondaj gemisi paylaşımıÖnceki Haber

MSBden Fatih sondaj gemisi paylaşımı

Adıyamanda 198 ev daha Covid-19 nedeniyle karantinaya alındıSonraki Haber

Adıyamanda 198 ev daha Covid-19 nedeniyl...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar