Adıyamandaki kamu kurumlarına Erişilebilirlik Belgesi verildi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Adıyamandaki kamu kurumlarına Erişilebilirlik Belgesi verildi
Abone ol
​Adıyaman Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, engelli bireylerin sosyal hayata aktif bir şekilde katılımlarını sağlayacak düzenlemeler yapan ildeki kamu kurumları ile özel kuruluşlara "Erişilebilirlik Belgesi" verdi.
ücretli

Engelli vatandaşların rahatça ulaşımını sağlayacak şekilde yerleşke girişleri, otoparkları, engelli rampaları, kapıları, koridorları ve asansörleri engelli vatandaşların kullanımına uygun hale getiren Adıyaman’daki bazı kamu kurumları ile özel kuruluşlara Vali Mahmut Çuhadar tarafından “Erişilebilirlik Belgesi” verildi. 

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünün koordinasyonunda 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Valilik konferans salonunda düzenlenen programa Vali Mahmut Çuhadar, Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, Cumhuriyet Başsavcısı Bozan Çevik, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut, Vali Yardımcısı Halid Yıldız,  İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, İl Jandarma Komutanı Albay Bilgihan Yeşilyurt,  Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Fehmi Çelik, bazı kurum amirleri, engelli derneklerinin başkan ve temsilcileri ile engelliler ve aileleri katıldı.    

Vali Mahmut Çuhadar konuyla ilgili yapmış olduğu açıklamada “Valiliğimiz koordinasyonunda, başta Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüz olmak üzere, tüm kurum ve kuruluşlarla iş birliği içinde, bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonrada engelli kardeşlerimiz için elimizden gelenin en iyisini yapmanın gayreti içinde olacağız.” dedi. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Şehid Muhammed Ata Zenginin eylem ve misyonuÖnceki Haber

Şehid Muhammed Ata Zenginin eylem ve mis...

Eski Bakanlardan Nevzat Ayaz hayatını kaybettiSonraki Haber

Eski Bakanlardan Nevzat Ayaz hayatını ka...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar