Köpek Sahiplendirme

Adıyamanda Dumansız Hava Sahası denetimleri yapıldı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Adıyamanda Dumansız Hava Sahası denetimleri yapıldı
Abone ol
Tütün ve Tütün Ürünlerinin Zararlarının Önlenmesi Hakkında Kanun kapsamında, Adıyaman’da "Dumansız hava sahası" denetimleri yapıldı.

Sigara içmeyen vatandaşların pasif etkilenmesini önlemek amacıyla kapalı mekânlardaki "Dumansız hava sahası" denetimlerine Vali Mahmut Çuhadar, Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Erdoğan Öz, İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder katıldı.

Denetimlerde, farkındalık oluşturmak amacıyla tütün denetimi gerçekleştirilerek kapalı alanlara sahip işletmeler ve açılır kapanır sistemde hizmet veren kafe, lokanta, pastane gibi eğlence ve sosyal yaşam alanlarında tütün ve tütün ürünlerinin tüketimine izin verilmemesi gerektiği uyarılarında bulunuldu.

Konuyla ilgili İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamada, "Tütün ürünlerinin tüketilmesi ülkemizde yaygın bir alışkanlık ve ciddi bir halk sağlığı sorunudur. Bu ürünlerin tüketilmesi, kullananların yanı sıra pasif olarak tütün dumanına maruz kalanları da etkilemektedir. Çocuklarımızın ve gençlerimizin günlük hayatta tütün ürünü tüketen yetişkinlerle bir arada bulunmaları ve onlara özenmeleri, gelecek nesillerin sağlığını tehdit eder durumdadır." denildi. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Sudan sellerle mücadele ediyor: OHAL ilan edildiÖnceki Haber

Sudan sellerle mücadele ediyor: OHAL ila...

Diyarbakırda kamu binalarına HES kodu ile girilecekSonraki Haber

Diyarbakırda kamu binalarına HES kodu il...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar