ücretli reklam

Adıyamanda Covid-19 danışma hattı hizmete girdi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Adıyamanda Covid-19 danışma hattı hizmete girdi
Abone ol
Adıyaman'da hızlı artış gösteren yeni tip Coronavirus (Covid-19) salgınıyla mücadele kapsamında vatandaşların aklında oluşan soruların cevaplarını alabilmeleri için Covid-19 danışma hattı kuruldu.

"Coronavirus nedir, Coronavirusten nasıl korunulur? Coronavirus semptomları nelerdir? Coronaviruse yakalandım mı?" gibi birçok sorunun sorulabilmesi amacıyla faaliyete geçirilen danışma hattı 0 416 213 00 36 nolu telefonla hizmet vermeye başladı.

Vali Mahmut Çuhadar, vatandaşlar tarafından sıklıkla sorulmaya başlanan soruların ardından Coronavirusle mücadeleyi en etkin şekilde yürütmek için İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde 0 416 213 00 36 nolu Coronavirus Danışma Hattını hizmete sunduklarını açıkladı.

Covid-19 Danışma Hattı ile ilgili açıklamalarda bulunan Çuhadar, "Bu danışma hattı sayesinde vatandaşlarımızın doğru ve güncel bilgiye ulaşması, merak edilen sorulara yanıt bulması ve riskli durumlarda yönlendirme yapılabilmesi amacıyla İl Sağlık Müdürlüğümüz bünyesinde kurulan Coronavirus Danışma Hattı 7/24 vatandaşlarımızın hizmetinde olacak. Covid-19 danışma hattına vatandaşlarımız, rahatlıkla ulaşabilecek ve tedavi, karantina süreci gibi hastalıkla ilgili karşılaştıkları sorunları bu danışma hattına rahatlıkla iletebilecek; hastalıkla ilgili yaşayabilecekleri her aksaklık ve sorunda hastalarımız bu hattı arayıp çağrı merkezimizden yardım alabileceklerdir." dedi.

 

Anahtar Kelimeler:
MSB: Azerbaycan 22 yerleşim yerini işgalden kurtardıÖnceki Haber

MSB: Azerbaycan 22 yerleşim yerini işgal...

Kanser hastasından hastalara çağrı: Tedaviyi eksiksiz yerine getirinSonraki Haber

Kanser hastasından hastalara çağrı: Teda...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar