Adıyamanda ceviz hasadı başladı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Adıyamanda ceviz hasadı başladı
Abone ol
​Adıyaman'ın Kâhta ilçesinde bulunan Türkiye'nin en büyük ceviz bahçelerinden olan tarladaki cevizler toplanarak satışa hazır hale getirildi.

Kâhta'nın Ortaca köyü Kubilay mezrasında 2 bin dönüm arazi üzerine 25 bin adet ceviz diken Kubilay kardeşlere ait Türkiye’nin en büyük kapama ceviz bahçesinde modern yöntemlerle ceviz toplama işi başladı.

Kabuğunun ince ve doluluk oranının fazla olması sebebiyle tüketiciden yoğun talep gören Chandler cinsi cevizler, modern tarım araçları ve teknikleri kullanılarak bu yıl yaklaşık yarım ton ürün bekleniyor. Hasat edilen cevizler Kâhta OSB’de işlenerek paketlenip satışa hazır hale getiriliyor.

Ziya Kubilay’a ait ceviz bahçesini gezen Vali Mahmut Çuhadar bahçe hakkında bilgi aldı. Kubilay ailesine hayırlı ve bereketli kazançlar dileyen Vali Çuhadar, Adıyaman’ın bereketli topraklarının ceviz üretimine çok elverişli olduğunu belirtti.

Vali Çuhadar, 2 bin dönüm ceviz ekili alanın İl Özel İdaresi desteği ile 10 bin dönüme çıkarılması ve buraya da Ceviz Vadisi isminin verilmesi için Kâhta Kaymakamı Abdil Koça’a talimat verdi. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Elâzığda ağır hasarlı binada çıkan yangın söndürüldüÖnceki Haber

Elâzığda ağır hasarlı binada çıkan yangı...

Viranşehirde hafta sonu elektrik kesintisi yapılacakSonraki Haber

Viranşehirde hafta sonu elektrik kesinti...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar