Adıyamanda bayramda bin 714 emniyet personeli görev yapacak

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Adıyamanda bayramda bin 714 emniyet personeli görev yapacak
Abone ol
Kurban Bayramı boyunca halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması için alınan tedbirler kapsamında Adıyaman'da görev alacak olan emniyet personeli kalabalık yerlerde daha aktif olarak çalışacak.

Adıyaman Valiliğinden konuyla ilgili yapılana açıklamada, "İl Emniyet Müdürlüğü tarafından, Kurban Bayramı öncesi ve sonrası halkın huzur ve güvenliğini sağlamak ve rahat bir bayram geçirebilmeleri amacıyla il genelinde asayiş ve trafik yönünden en üst seviyede gerekli emniyet tedbirleri alınmış; Bayram öncesi ve süresince 462 trafik personeli ve 1.252 diğer birimlerden olmak üzere toplam 1.714 personel görevlendirilmiştir. Görevlendirilen personelimiz, bayram öncesi ve süresince vatandaşlarımızın yoğun olarak bulunduğu çarşı merkezi, banka önleri, AVM ve alışveriş yapılan yerler ile hayvan pazarlarında dolandırıcılık, hırsızlık ve Covid-19'la mücadele tedbirleri başta olmak üzere ilimizin asayişi ve güvenliği için görev ifa edeceklerdir." denildi. 

Bayramda araç trafiğinin kontrol atına alınması için çalışılacağının dile getirildiği açıklamada, "Şehir içi trafik denetimi ile ilgili olarak vatandaşlarımızın yoğun olarak kullandığı kavşak ve sokaklarda gerekli trafik tanzimi ve düzeni yeteri kadar ekip ya da personel ile sağlanacaktır. Trafik kazalarını asgari seviyeye indirmek amacıyla ilimiz sınırları içerisinde Emniyet Müdürlüğümüz tarafından geceli gündüzlü çalışan görevlilerimizce trafik tedbirleri arttırılmış, yapılan etkin denetimlerle sorumluluk Emniyet Müdürlüğümüzün sorumluluk alanında bayram öncesi, sırası ve sonrasında tedbirler sürecektir. Vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde bayram geçirebilmeleri, istek ve şikayetlerini anında ilgili mercilere iletebilmeleri ile birlikte olması muhtemel olaylara süratle müdahale edilebilmesi için Emniyet Müdürlüğümüzle irtibata geçilebilecek. 155 Polis İmdat ve 0416 216 48 85 nolu telefonlarının yanında [email protected] ve www.adiyaman.pol.tr e-posta adresleri halkımızın hizmetindedir." ifadeleri yer aldı. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Gaziantep Valisi Gül, Covid-19 süreciyle ilgili bilgi verdiÖnceki Haber

Gaziantep Valisi Gül, Covid-19 süreciyle...

Vanda bayram öncesi denetimler artırıldıSonraki Haber

Vanda bayram öncesi denetimler artırıldı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar