Köpek Sahiplendirme

Adıyamanda 93 ev daha Covid-19 nedeni ile karantinaya alındı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Adıyamanda 93 ev daha Covid-19 nedeni ile karantinaya alındı
Abone ol
​Adıyaman'da artan Covid-19 vaka sayısı, beraberinde bazı yeni önlemlerin alınmasını da gerekli kılmaya devam derken, 93 ev daha karantinaya alındı.

Adıyaman İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu'nun aldığı karar ile Adıyaman'da 93 ev daha karantinaya alındı.

Düğün, taziye ve toplu törenlere getirilen kısıtlamalarla birlikte Adıyaman'da karantinaya alma işlemi devam ediyor. Son bir ay içerisinde karantinaya alınan yüzlerce haneye her gün yenileri eklenmeye devam ediyor.

Valilikten yapılan açıklamada, Adıyaman İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu'nun Vali Mahmut Çuhadar başkanlığında gündemdeki konuları görüşerek şu kararları aldığını belirtildi:

Coronavirus salgınının görüldüğü andan itibaren Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu'nun önerileri ve Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda salgının, toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, sosyal mesafeyi koruma ve salgının, bulaşın yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla birçok tedbir kararı alınarak uygulamaya geçirilmiştir.

Konu hakkında gerekli hassasiyeti göstermeyenlerin, uygulamada belirtildiği çerçevede hassasiyetin eksiksiz bir şekilde yerine getirilmesinin sağlanması gerektiği ve alınan kararlara uymayan vatandaşlara Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282’nci maddesi gereğince idari para cezası uygulanacağı belirtildi. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
ALES sonuçları ve cevap kağıtları erişime açıldıÖnceki Haber

ALES sonuçları ve cevap kağıtları erişim...

Muhtarlar toplantısının ana gündemi Coronavirus tedbirleri olduSonraki Haber

Muhtarlar toplantısının ana gündemi Coro...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar