Köpek Sahiplendirme

Adıyamanda 76 ev karantinaya alındı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Adıyamanda 76 ev karantinaya alındı
Abone ol
​​Adıyaman'da, İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu'nun aldığı karar ile Coronavirus nedeniyle 76 ev daha karantinaya alınırken, eylül ayı içerisinde karantinaya alınan hane sayısı 841'e yükseldi.

Her geçen gün birçok evin daha karantinaya alındığı Adıyaman'da, testi pozitif çıkanların sayısında artış yaşanırken, hastanelerdeki doluluk oranı da gittikçe yükseliyor.

Konuya ilişkin olarak Adıyaman Valiliğinden yapılan açıklamada, Coronavirus salgınının görüldüğü andan itibaren; salgının, toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, sosyal mesafeyi koruma ve salgının, bulaşın yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla birçok tedbir kararının alınarak uygulamaya geçirildiği ifade edildi.

Açıklamada, belirtilen çerçevede hassasiyetin eksiksiz bir şekilde yerine getirilmesinin sağlanması gerektiği, konu hakkında gerekli hassasiyet göstermeyenlere ve alınan kararlara uymayan vatandaşlara Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282'nci maddesi gereğince idari para cezasının uygulanacağı belirtildi. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Pakistan: Hint askerlerinin açtığı ateş sonucu bir sivil hayatını kaybettiÖnceki Haber

Pakistan: Hint askerlerinin açtığı ateş...

Mardin Umut Kervanı, uzaktan eğitimi takip edemeyen öğrenciye bilgisayar hediye ettiSonraki Haber

Mardin Umut Kervanı, uzaktan eğitimi tak...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar