Köpek Sahiplendirme

Adıyamanda 67 ev daha Covid-19 nedeniyle karantinaya alındı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Adıyamanda 67 ev daha Covid-19 nedeniyle karantinaya alındı
Abone ol
​​Adıyaman'da bazı mahalle ve köylerdeki yerleşim yerleri, Coronavirus nedeniyle karantinaya alınmaya devam ederken çarşı ve pazarlardaki rahatlıksa dikkatlerden kaçmıyor.

Kentte artan Covid-19 vaka sayısı, beraberinde bazı yeni önlemlerin alınmasını da gerekli kılmaya devam ederken İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu'nun aldığı karar ile Adıyaman'da 67 ev daha karantinaya alınarak eylül ayı içerisinde 611 ev karantinaya alınmış oldu.

Düğün, taziye ve toplu törenlere getirilen kısıtlamalarla birlikte Adıyaman'da karantinaya alma işlemi devam ediyor. Son bir ay içerisinde karantinaya alınan yüzlerce haneye her gün yenileri eklenmeye devam ediyor.

Valilikten yapılan açıklamada, Adıyaman İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun Vali Mahmut Çuhadar başkanlığında gündemdeki konuları görüşerek şu kararları aldığı belirtildi:

"Coronavirus salgınının görüldüğü andan itibaren Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu'nun önerileri ve Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda salgının, toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, sosyal mesafeyi koruma ve salgının, bulaşın yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla birçok tedbir kararı alınarak uygulamaya geçirilmiştir. Belirtilen çerçevede hassasiyetin eksiksiz bir şekilde yerine getirilmesinin sağlanması gerektiği, konu hakkında gerekli hassasiyet göstermeyenlere ve alınan kararlara uymayan vatandaşlara Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282'nci maddesi gereğince idari para cezası uygulanacak" (İLKHA)


Cudideki yangına neden müdahale edilmiyor?Önceki Haber

Cudideki yangına neden müdahale edilmiyo...

Elazığda karantina ihlali yapanlar yurtlara yerleştirilecekSonraki Haber

Elazığda karantina ihlali yapanlar yurtl...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar