Köpek Sahiplendirme

Adıyamanda 60 ev daha Covid-19 nedeniyle karantinaya alındı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Adıyamanda 60 ev daha Covid-19 nedeniyle karantinaya alındı
Abone ol
​​Adıyaman'da bazı mahalle ve köylerdeki yerleşim yerleri, Coronavirus nedeniyle karantinaya alınmaya devam ediyor.

İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu'nun aldığı karar ile Adıyaman'da 60 ev daha karantinaya alınarak eylül ayı içerisinde 765 ev karantinaya alınmış oldu.

Her yeni gün birçok evin karantinaya alındığı Adıyaman'da hastanelerin doluluk oranına ulaştığı ve testi pozitif çıkanların artış göstermesi vatandaşların daha dikkatli olmasını gerektiriyor.

Valilikten yapılan açıklamada "Coronavirus salgınının görüldüğü andan itibaren Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu'nun önerileri ve Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda salgının, toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, sosyal mesafeyi koruma ve salgının, bulaşın yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla birçok tedbir kararı alınarak uygulamaya geçirilmiştir. Belirtilen çerçevede hassasiyetin eksiksiz bir şekilde yerine getirilmesinin sağlanması gerektiği, konu hakkında gerekli hassasiyet göstermeyenlere ve alınan kararlara uymayan vatandaşlara Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282'nci maddesi gereğince idari para cezası uygulanacak" denildi. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Diyanet-Sen Viranşehir İlçe Temsilciliğinden Mütercimlere tepkiÖnceki Haber

Diyanet-Sen Viranşehir İlçe Temsilciliği...

Siirtte fıstık hasadıyla çuval satışları 2-3 kart arttıSonraki Haber

Siirtte fıstık hasadıyla çuval satışları...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar