​Adıyaman Valiliğinden boğulma olaylarına karşı uyarı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
​Adıyaman Valiliğinden boğulma olaylarına karşı uyarı
Abone ol
​Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, sıcaklıkların başlamasıyla birlikte son günlerde artan boğulma olaylarına karşı uyardı.

Boğulma olaylarına karşı uyarılarda bulunan Vali Çuhadar, Kahta'da bir kişi ve Çelikhan ilçesinde 2 gencin serinlemek amacıyla girdikleri suda boğulduğunu hatırlatarak uyarılarda bulundu.

Çuhadar, "Yazları sıcak geçen ilimizde, özellikle çocukların ve gençlerin, tehlikeli olmasına rağmen baraj ve göletlere serinleme amaçlı girdikleri görülmektedir. Dün Kâhta ilçemizde bir gencimiz, bugün de Çelikhan ilçemizde iki gencimiz serinlemek maksadıyla girdikleri Baraj göletinde maalesef boğularak hayatını kaybetmiştir. Ülkemizin geleceğinin teminatı olan çocuk ve gençlerimizin bu şekilde kaybı hepimizi derinden üzmektedir. Genç kardeşlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı ve sabır diliyorum. Bu tür üzücü ve acı olayların bir daha yaşanmaması için vatandaşlarımızın konuya gerekli hassasiyeti göstermeleri ve çocuklarını bu konuda uyarmaları büyük önem arz etmektedir." ifadelerini kullandı.

Çuhadar "Sıcaklıkların artış gösterdiği ilimizde boğulma vakalarının önüne geçilebilmesi ve insanlarımızın başka acılara gark olmaması için baraj, gölet ve sulama kanallarında boğulma olaylarının bir daha yaşanmaması bakımından vatandaşlarımızın konuya gerekli hassasiyeti göstermeleri ve uyarılara mutlak surette uymaları önemle rica olunur." dedi. 

jab
Anahtar Kelimeler:
Şanlıurfada 94 okulda 280 bin öğrenci AYTye katıldıÖnceki Haber

Şanlıurfada 94 okulda 280 bin öğrenci AY...

Bakan Soylu, Diyarbakırda düzenlenen güvenlik toplantısına katıldıSonraki Haber

Bakan Soylu, Diyarbakırda düzenlenen güv...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar