ücretli reklam

Adıyaman İl Müftülüğü personeli kan bağışında bulundu

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Adıyaman İl Müftülüğü personeli kan bağışında bulundu
Abone ol
1-7 Ekim "Camiler ve Din Görevlileri Haftası" münasebetiyle Adıyaman İl Müftülüğü din gönüllüleri Kızılay'a kan bağışında bulundu.

Adıyaman İl Müftüsü Mehmet Taşcı din gönüllüsü müftülük personeliyle biirlikte Kızılay tarafından kurulan kan bağışı çadırında kan bağışında bulundu.

Konuyla ilgili bilgi veren Taşçı "Hepimizin malumu olduğu üzere, Diyanet İşleri Başkanlığı olarak, her yıl mutad olarak kutlamış olduğumuz özel günler ve geceler, Mevlid, Miraç, Kadir, Berat, Regaip gecelerimiz vardır. Bizler de bu özel günlerimizde farklı etkinlikler yapmaktayız. Bu özel günlerimizden birisi de 140 bin personelimizle ilgili olan 'Camiler ve Din Görevlileri Haftası'dır. Tüm özel günlerimiz ve gecelerimizde olduğu gibi bu haftamızda da özel programlar yaparak kutluyoruz. Çeşitli ziyaretlerde bulunuyoruz, Kur'an-ı Kerim hatmi şerifleri okuyoruz, Mevlid-i Şerifler, sohbet ve konferanslar düzenliyoruz." dedi.

Tüm halkı kan bağışında bulunmaya davet eden Taşçı, "Bugün de burada Kızılay Adıyaman Şubesi ile beraber, Adıyaman İl Müftülüğü din gönüllüleri olarak kan bağışı kampanyası düzenledik. Ve şu anda din görevlilerimiz kan bağışında bulunuyorlar. Bu bağışın yalnızca din görevlilerimiz ile sınırlandırılmaması, tüm halkımızın iştirak etmesine öncü olmak istiyoruz. Yetkililerden ve medyadan takip ettiğimiz kadarıyla Covid-19 salgını süreci ile beraber, kan stoklarının ciddi manada azaldığını biliyoruz. Onun için hem kendimiz kan bağışında bulunuyoruz hem de tüm halkımızın da Kızılay'a kan bağışında bulunmasına davet ediyoruz. Unutmayalım ki Cenab-ı Allah Kur'an-ı Kerim'de Bir insanı yaşatanın, Bütün insanlığı yaşatmış gibi olduğunu bildirmektedir." ifadelerini kulandı. (İLKHA)

 

Anahtar Kelimeler:
MSB: 6 adet deniz karakol uçağı alındıÖnceki Haber

MSB: 6 adet deniz karakol uçağı alındı

Kuran Nesli Platformundan İstanbul İl Müftülüğüne ziyaretSonraki Haber

Kuran Nesli Platformundan İstanbul İl Mü...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar