Köpek Sahiplendirme

Adanada Covid-19 denetimleri yapıldı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Adanada Covid-19 denetimleri yapıldı
Abone ol
İçişleri Bakanlığı’nın talimatı doğrultusunda bugün 81 ilde Covid-19 denetimleri yapıldı. Adana’daki denetimlere ise Vali Süleyman Elban ve İl Emniyet Müdürü Doğan İnci katıldı.

Çukurova ilçesi Şehitler Bulvarı’nda denetlemelere katılan Elban ve İnci, maske, hijyen ve sosyal mesafe hususlarında vatandaşı bilgilendirdi.

Denetlemeler sırasında ise polis ekipleri, yoldan geçen vatandaşlara maske ve dezenfektan dağıttı.

Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulunun yapmış olduğu tespitlere göre Türkiye’de, yaz dönemindeki hareketlilik, düğünler gibi birçok nedenden dolayı Covid-19 vaka oranında artış gözlemlendiğini belirten Elban, Adana’da da vaka artış eğiliminin görüldüğünü belirtti.

“Vakaları azaltmazsak kışın salgını yönetmek zorlaşabilir”

Kentteki vaka artış oranının korkutucu ya da kontrol edilemez boyutlarda olmadığını ve kenti sıkıntıya sokacak durumun yaşanmadığını ifade eden Elban, “Ancak önümüz sonbahar ve gribal bir mevsim yaklaşıyor. Kış aylarında olabildiğince vakanın en az düzeye indirilmesi ya da bitirilmesi sağlığımız açısından önem arz ediyor. Bu dönemi vakaları azaltarak karşılamazsak, pandemi durumunu yönetmek zorlaşabilir.” ifadelerini kullandı.

Vatandaşların hem kendi sağlıkları hem de toplum sağlığı açısından tedbirlere uyması gerektiğini vurgulayan Elban, “Eğer tedbirlere uyum konusunda esneklik devam ederse cezai müeyyide uygulama yoluna gitmek durumunda kalacağız. Tüm insanlarımızın sağlığını düşünüyoruz. Vatandaşlarımız da kendilerinin ve çevresinde ki insanların sağlıklarını önemserlerse cezai müeyyide uygulamak zorunda kalmayız.” dedi.

Ayrıca vatandaşların belli dönemlerde rehavete kapıldığını ve tedbirlere uyma konusunda unutkanlık yaşadığını bildiren Elban, denetimlerden dolayı vatandaşın memnun kaldığını ifade etti.

Elban denetimler kapsamında ise toplu taşıma araçlarına binerek, ayakta yolcu alınmaması konusunda sürücülere hatırlatmalarda bulundu. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Bülent Arınç ve eşinin Covid-19 testi pozitif çıktıÖnceki Haber

Bülent Arınç ve eşinin Covid-19 testi po...

ÖNDER Ağrı Şubesinden Mütercimlere suç duyurusuSonraki Haber

ÖNDER Ağrı Şubesinden Mütercimlere suç d...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar