Köpek Sahiplendirme

Adana ve Hatayda tüm alanlarda maske takma zorunluluğu getirildi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Adana ve Hatayda tüm alanlarda maske takma zorunluluğu getirildi
Abone ol
Adana ve Hatay Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, bu gece yarısından itibaren kent genelinde maske kullanımının zorunlu hale getirildiğini açıkladı.

Adana'da meclis, bugün saat 13.00'da Valilik Toplantı Salonu'nda Coronavirüs (Covid-19) nedeniyle olağanüstü toplandı.

Salgının yayılma hızını düşürülmesine olan etkisinin en üst noktaya taşınabilmesi amacıyla; Umumi Hıfzıssıhha Kanunu'nun 27 ve 72’nci maddeleri uyarınca Adana'da ek tedbir alınması kararlaştırıldı.

Bu kapsamda; 30.07.2020 tarih saat 24.00’den itibaren il sınırları içerisinde ağzı ve burnu kapatacak şekilde tıbbi/bez maske kullanımının zorunlu hale getirilmesi uygun görüldü.

Alınan karara uymayan vatandaşlara ise Umumi Hıfzıssıhha Kanunu'nun 282’nci maddesi gereğince 900 (Dokuz yüz) TL idari para cezası verilecek.

Hatay Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada da, tüm alanlarda maske takmanın zorunlu olmasına karar verildiği belirtildi.

Ayrıca, maske ve hijyen kurallarına uyularak taziyelerin 1 gün ile sınırlandırılması, il girişlerinde 24 saat ateş kontrolü yapılması, düğünlerde yemek ikramının yasaklanması, uymayanlara cezai işlem uygulanması kararları alındı. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Vanda sürücüler Covid-19a karşı uyarıldıÖnceki Haber

Vanda sürücüler Covid-19a karşı uyarıldı

Adıyaman Sigarayla Savaşan Derneğinden sigara içenlerden uzak durun çağrısıSonraki Haber

Adıyaman Sigarayla Savaşan Derneğinden s...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar