Köpek Sahiplendirme

Adana Valisi Elbandan 3 gündür devam eden orman yangınıyla ilgili açıklama

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Adana Valisi Elbandan 3 gündür devam eden orman yangınıyla ilgili açıklama
Abone ol
​Adana Valisi Süleyman Elban, Pozantı ilçesinde devam eden orman yangınına ilişkin, kısa süre sonra yangının kontrol altına alındığı haberlerinin geleceğini tahmin ettiğini söyledi.

Sabah saatlerinde 6 helikopter ve 2 uçakla havadan müdahaleye tekrar başlandığını bildiren Vali Elban, “Dün geceden beri arkadaşlarımız yangının belli yere sıkıştırılması konusunda çaba göstermişti. Tahmin ediyorum çok kısa süre sonra yangının kontrol altına alındığı haberi gelir." dedi.

Bölgede rüzgârın olmaması nedeniyle hem nemin arttığını hem de yangının hızının azaldığını ifade eden Elban, sabotaj olup olmadığı sorusu üzerine ise, "Onu söylemek için çok erken. Arkadaşlarımızın araştırması devam ediyor. Çok çeşitli ihtimaller olabilir." diye konuştu.

"Bir köyümüzü tedbir amaçlı boşalttık"

Yangının ne kadar etkili olduğuna ilişkin herhangi bir tespitlerinin bulunmadığını ve yangını söndürmeye odaklandıklarını vurgulayan Elban, "Alan içinde bahçeler, ormanlık olmayan kayalık alanlar var. Bir de yanmayan alanlar da var çünkü farklı güzergahlara rüzgârın etkisiyle orman yangını yayıldı. Dolayısıyla kesin bir rakam vermek şu an için güç tamamen söndürüp ondan sonra tespitlerimize başlarız.  Bir köyümüzü tedbir amaçlı boşalttık. Yangın kontrol altına alınırsa o köylülerimizi tekrar getireceğiz. Şu an için köy için risk gözükmüyor ancak tamamen söndürülünceye kadar vatandaşlarımızı köye almıyoruz." (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Sakaryada maske takmayanlar karantinada kalacak, kitap okuyacakÖnceki Haber

Sakaryada maske takmayanlar karantinada...

Batman Valisi Şahin: “Vaka sayılarında üçte birlere düşmüş durumdayız”Sonraki Haber

Batman Valisi Şahin: “Vaka sayılarında ü...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar