Köpek Sahiplendirme

Adana Valisi Elban, Pozantıda ki yangın alanında incelemelerde bulundu

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Adana Valisi Elban, Pozantıda ki yangın alanında incelemelerde bulundu
Abone ol
Adana Valisi Süleyman Elban, Pozantı ilçesine bağlı Eskikonacık Mahallesi Kaleboynu mevkiinde başlayan orman yangını alanında incelemelerde bulundu.

Yangın söndürme faaliyetleriyle ilgili yetkililerden bilgi alan Elban, yangının başlamasıyla birlikte ekiplerin müdahale ettiğini belirtti.

Elban, "Yaklaşık 400 personel, 53 arazöz, 18 su tankı, birçok iş makinesi, gün batıncaya kadar 6 helikopterimiz ve iki uçağımızla müdahale ettik. Gün batımından itibaren teknik olarak havadan müdahale yapamıyoruz. Sabah eğer yangın söndürülememiş, kontrol altına alınamamış olursa helikopterlerle ve uçakla da havadan söndürmeye devam edeceğiz. Şu an için yangınımız devam ediyor. Rüzgârın olumsuz etkisi, arazi yapısının çok sarp olması, birçok yerde yol yapma ya da çıkma ihtimali olmadığından yangınla mücadeleyi gerçekten güçleştiriyor. Ama sahada yeteri kadar ekipmanımız, personelimiz ve aracımız var. Arkadaşlarımız mücadeleye devam ediyor." dedi.

Elban, şu an için yangının çıkış sebebiyle ilgili tespitlerinin olmadığını, birinci önceliklerinin yangını söndürmek olduğunu, yangının çıkış sebebini tespit etme çalışmalarının da yapılacağını belirtti.

Şu ana kadar herhangi bir can kaybı, yaralı veya hasar gören bir evin olmadığını da dile getiren Elban, "Allah'a şükür can kaybımız yok. Ama yangın henüz kontrol altına alınabilmiş değil. Ancak arkadaşlarımızla yaptığımız değerlendirmelerin sonucunda yangının çok uzun sürmeden kontrol altına alınabileceği sonucuna vardık." (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Tatvanın birçok mahallesinde yol yenileme çalışmaları devam ediyorÖnceki Haber

Tatvanın birçok mahallesinde yol yenilem...

Türkiye genelinde bugün kapsamlı Coronavirus denetimi gerçekleştirilecekSonraki Haber

Türkiye genelinde bugün kapsamlı Coronav...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar