Köpek Sahiplendirme

Adana Saimbeyli Belediye Başkanı Gökçe, meclis toplantısında darp edildi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Adana Saimbeyli Belediye Başkanı Gökçe, meclis toplantısında darp edildi
Abone ol
Adana Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantısında çıkan tartışma sırasında darp edilen Saimbeyli Belediye Başkanı Mustafa Şahin Gökçe, hastaneye kaldırıldı.

Büyükşehir Belediye Meclisi'nde bugün düzenlenen toplantıda, meclis üyeleri arasında gündem dışı maddelerin oylanması konusunda tartışma çıktı.

AK Parti Adana İl Başkanı Mehmet Ay, uğradığı saldırıda yaralanan Gökçe'yi hastanede ziyaret ederek, sağlık durumu hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Ziyaretin ardından gazetecilere açıklamada bulunan Ay, saldırıyı CHP'li bir meclis üyesinin gerçekleştirdiğini söyledi.

Ay, "Bu kavganın her şeyden önce Adana'mıza yakışmadığını ve son derece üzüntü duyduğumuzu belirtmek istiyorum. Burada şehrine hizmet etmek isteyen AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi meclis üyelerine yapılan saldırıyı kınıyoruz. Burada Cumhur İttifakı'nın Saimbeyli Belediye Başkanımız ve aynı zamanda Büyükşehir Belediyesi Meclis üyemiz olan Mustafa Şahin Gökçe'ye yapılan fiili bir saldırı var. Kendisinin şu anda hastanede kontrolleri devam ediyor. Bu olayları provoke eden ve bu olayların Adana'da yaşanmasına sebebiyet veren Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ı şiddetle kınıyoruz. Bu olayların provokatörüdür. Eşkıya Adana'ya hükümdar olamaz. Adana Büyükşehir Belediyesi meclis üyelerine yapılan bu saldırının baş mimarı Zeydan Karalar'ı kınıyoruz. Meclis hukuken yönetilir. Burası 'muz cumhuriyeti' değildir. Adana Büyükşehir Belediyesinin ve Adana'nın itibarını Zeydan Karalar'ın yerle bir etmesine asla izin vermeyeceğiz. Yapılan bu hukuk dışı fiili davranışı da kamuoyunun vicdanına bırakıyoruz. Eğer burada hem AK Partili hem de Milliyetçi Hareket Partili Adana Büyükşehir Belediyesi meclisi üyelerimizin bir tek kılına zarar gelirse bunun birinci müsebbibi Zeydan Karalar'dır. Bunu açıkça belirtiyoruz." dedi.

"Belediye başkanı yapılan oylamayı saydırmayarak oldu bittiye getirmek suretiyle hukuksuz bir yönetim anlayışını Adana'ya dayatamaz." diyen Ay, "Bu işi provoke eden Zeydan Karalar'ı da önce Adanalı vatandaşlarımızın vicdanına havale ediyorum. Hukukun önünde ne gerekiyorsa bunun da mücadelesini sergileyeceğiz. Büyükşehir Belediye Meclisi Zeydan Karalar'ın babasının çiftliği değildir. Burası Adana'nın meclisidir." İfadelerini kullandı. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Bakan Kurum, Elâzığda 8 bin konutun yıl sonu hak sahiplerine teslim edileceğini söylediÖnceki Haber

Bakan Kurum, Elâzığda 8 bin konutun yıl...

Covid-19 testi pozitif çıkan hastalar evlerine Hastabüsler ile taşınacakSonraki Haber

Covid-19 testi pozitif çıkan hastalar ev...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar