ücretli reklam

Adana İl Milli Eğitim Müdürü Durgun: Yüz yüze eğitime geçmek zorundayız

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Adana İl Milli Eğitim Müdürü Durgun: Yüz yüze eğitime geçmek zorundayız
Abone ol
Kademeli olarak yüz yüze eğitim devam ederken, Adana İl Milli Eğitim Müdürü Veysel Durgun, öğrenci velilerinin yüz yüze eğitim günlerinin arttırılmasını talep ettiklerini dile getirdi.

Okullar tüm yurtta olduğu gibi Adana'da da dezenfektan ve diğer alt yapı çalışmaları sonrasında kademeli olarak yüz yüze eğitime başladı.

Adana'da birinci ve ana sınıfı öğrencileri yüz yüze eğitime başlarken Durgun, öğrenci ve velilerin beklenenden daha yoğun ilgi gösterdiğini ifade etti.

Velilerle yaptıkları görüşmelerde normal eğitim sürecine geçilmesi taleplerinin arttığını aktaran Durgun, "Millî Eğitim Bakanlığı'mız Bilim Kurulu'nun önerisi doğrultusunda, kademeli olarak geçiş programı yapıyor Haftalar ilerledikçe çalışmalarımız da artıyor ve analizlerimizi yapıyoruz." şeklinde konuştu.

Pandemiye karşı önlem alınmasının çok önemli olduğunu fakat daha ağır faturalar ödemeye gittiklerini ve bunun olmaması gerektiğini söyleyen Durgun, "Şartlar ne olursa olsun mutlaka ama mutlaka yüz yüze eğitime geçmek zorundayız." ifadelerini kullandı.

Salgın sürecinde öğretmenin ve eğitimin önemini bir kez daha dünya olarak gördüklerini de vurgulayan Durgun şu ifadeleri kullandı:

"Eğitim, toplumun vazgeçilmez yapı taşıdır. Öğretmenlerimizle yüz yüze eğitime geçiş çalışmaları ve alt yapı hazırlıkları yapıldı. Birinci sınıfa yüz yüze ders anlatan öğretmenlerimiz aynı zamanda uzaktan da eğitim veriyor. Öğretmenlerimiz cefakâr bir şekilde çalışmalarına devam ediyor." (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Kökenleri 100 yıl öncesine dayanan sorun: Dağlık KarabağÖnceki Haber

Kökenleri 100 yıl öncesine dayanan sorun...

Ermenistanın Azerbaycana saldırısı Şanlıurfada protesto edildiSonraki Haber

Ermenistanın Azerbaycana saldırısı Şanlı...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar