Köpek Sahiplendirme

Adalet Bakanlığından bir ilk: Anne çocuk ünitesi kuruldu

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Adalet Bakanlığından bir ilk: Anne çocuk ünitesi kuruldu
Abone ol
Adalet Bakanlığı tarafından ceza infaz kurumlarında anneleriyle kalan çocukların hayata sağlıklı hazırlanmaları amacıyla anne çocuk ünitesi kuruldu.

Türkiye'de ilk kez Sincan Cezaevi Yerleşkesi'nde haftaya hayata geçirilecek olan anne çocuk ünitesi sayesinde annesiyle cezaevinde kalmak zorunda kalan 0-6 yaş grubu çocukların cezaevi şartlarından uzak, sosyal ve psikolojik gelişimini sağlanacak.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre anne çocuk ünitesiyle çocukların ceza infaz kurumlarında daha verimli vakit geçirmeleri amaçlanıyor.

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Destek Hizmetleri Daire Başkanı Banu Demirci Altay, yaptığı açıklamada, ceza infaz kurumlarının çocukların psikolojileri üzerinde olumsuz etki bırakmaması için uzun süredir çalışmalar yaptıklarını, yurt dışındaki örnekleri de incelediklerini söyledi.

Yapının iki katlı ve birbirinden bağımsız 6 üniteden oluştuğunu aktaran Altay, her ünitede de 8 odanın bulunduğunu söyledi.

Odaların, yaklaşık 18 metrekare büyüklüğünde olup anneyle çocuğunun tek başına kalmasının amaçlandığını belirten Altay, "Ünitelerin içinde çocuklarımız için hem kapalı çocuk oyun alanları hem de açık oyun alanları var. Aynı zamanda ortak yaşam alanı, çamaşır yıkama alanı, mutfak gibi birçok imkanı da sunuyoruz." dedi.

Diyarbakır'da da kurulacak

Altay, Sincan Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumundaki anne çocuk ünitesini Diyarbakır Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda da açmayı planladıklarını ifade etti. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
FETÖnün TSK yapılanmasına yönelik soruşturmada 43 tutuklamaÖnceki Haber

FETÖnün TSK yapılanmasına yönelik soruşt...

Mardin STK Platformu: Erol Mütercimler zihniyeti yok olmaya mahkumdurSonraki Haber

Mardin STK Platformu: Erol Mütercimler z...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar