Köpek Sahiplendirme

Adalet Bakanı Gülden kan bağışı kampanyasına destek

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Adalet Bakanı Gülden kan bağışı kampanyasına destek
Abone ol
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, bakanlık merkez teşkilatta görevli yargı mensupları ve personel ile birlikte Kızılay iş birliğinde başlatılan kan bağışı kampanyasına destek verdi.

Bakanlık ana binası bahçesinde oluşturulan platformda, Adalet Bakanlığı personelinin katılımıyla kan bağışı kampanyası düzenlendi. 

Kampanya kapsamında kan bağışında bulunan Adalet Bakanı Gül, Covid-19 nedeniyle stoklarda yaşanan sıkıntının giderilmesi için tüm vatandaşlara bağışta bulunma çağrısı yaptı.

Bakanlık olarak verilecek desteğin kampanyaya önemli katkı sağlamasını temenni eden Adalet Bakanı Gül, “Coronavirus ile mücadele ederken kan bağışlarında ciddi anlamda azalma oldu. Kızılay’ımızın da çağrıları ile çok duyarlı vatandaşlarımız kan bağışlayarak stoklara çok büyük destek verdiler. Bizler de bu konuda Adalet Bakanlığı ve tüm personelimiz olarak özellikle Coronavirus ile mücadele ile birlikte kan bağışına destek verdik.” dedi.

Adalet Bakanı Gül, Türkiye’deki tüm adliyelerde ve Adalet Bakanlığı’na bağlı diğer kurumlarda da kampanyanın yaygınlaştırılacağını belirterek konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Türk Kızılay’ımıza ve tüm insanlığa katkıda bulunmak üzere kampanyanın 81 ilde tüm adliyelerde de uygulanmasını planlıyoruz. Kızılay her zaman can, hayat vermiştir.  Bu ülkede çok büyük hizmetleri olmuştur. Kurtuluş Savaşı’ndan, milli mücadeleden bu güne kadar her alanda milletimizin yanında olmuştur. Bizim de kan vererek, can vererek destek vermemiz çok anlamlı. Tüm çalışma arkadaşlarıma gösterdikleri duyarlılıktan ötürü çok teşekkür ediyorum. Bu bağışlara sahip çıktılar.”

Bağışta bulunan herkese ve Kızılay’a teşekkür eden Gül, kendisinin de fırsat buldukça kan bağışında bulunduğunu ifade etti. Bakan Gül, Türk Kızılay’ının çalışmaları hakkında da yetkililerden bilgi alırken, kan bağışında bulunan personel ile de sohbet etti.

Kızılay Genel Müdürü İbrahim Altan da kurumlarla yapılan ortak çalışmalarla düzenlenen kampanyaların büyük önem arz ettiğini belirterek, “Sayın bakanımıza müteşekkiriz, her yıl kampanyamızı destekliyorlar. Desteklerini 81 ildeki tüm teşkilata yaymaları da ayrıca bizim için büyük önem taşıyor. Tüm teşkilata desteklerinden dolayı teşekkür ederiz.” dedi. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Pandemi döneminde aile ilişkileri olumlu yönde değiştiÖnceki Haber

Pandemi döneminde aile ilişkileri olumlu...

Malatyada bir mahallede çıkan yangın korku dolu anlar yaşattıSonraki Haber

Malatyada bir mahallede çıkan yangın kor...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar