ücretli reklam

ABden, siyonist işgal rejiminin yerleşim alanını genişletmesine tepki

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
ABden, siyonist işgal rejiminin yerleşim alanını genişletmesine tepki
Abone ol
AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, Siyonist işgal rejiminin son günlerde Batı Şeria ve Kudüs ile çevresinde yerleşimlerin ciddi şekilde genişleyeceğini duyurduğunu belirtti.

İşgal rejimi tarafından, işgal altındaki Filistin topraklarında yerleşim alanlarını genişletmesine tepki gösteren Borrell, yerleşimlerin uluslararası hukukta gayrimeşru olduğunu vurguladı.

Borrell, " Sürekli belirtildiği üzere AB, taraflarca mutabık kalınan dışında Kudüs dahil olmak üzere 1967 öncesi sınırlardaki herhangi bir değişikliği kabul etmeyecektir. Yerleşim faaliyetleri, Filistinliler ile israilliler arasında sivil ve güvenlik iş birliğinin devamı ile anlamlı, doğrudan müzakerelerin sürmesi için gerekli zemine yönelik güven inşasını amaçlayan mevcut çabaları tehdit etmektedir. israil hükümeti bu kararları geri almalı ve Doğu Kudüs ile Har Homa, Givat Hamatos ve E1 gibi hassas bölgelerdeki devam eden tüm yerleşim genişlemelerini durdurmalıdır."

Borrell, marttan ağustosa kadar Batı Şeria'da Filistinlilere ait yıkılan veya el koyulan yapıların sayısının arttığına dikkat çekerek, "AB, israil'e bu tür yıkımları durdurma çağrısını tekrarlamaktadır." ifadesini kullandı. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Ağrıda Nuhun Tufanı Seramik Sergisi açıldıÖnceki Haber

Ağrıda Nuhun Tufanı Seramik Sergisi açıl...

Kolonları zarar gören bina tehlike saçıyorSonraki Haber

Kolonları zarar gören bina tehlike saçıy...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar