AB'den Rus aşısına yeşil ışık: Sputnik V resmen incelemeye alındı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
AB'den Rus aşısına yeşil ışık: Sputnik V resmen incelemeye alındı
Abone ol
Rusya'da korona virüsüne karşı geliştirilen Sputnik V aşısının onay süreci resmen başladı. Avrupa İlaç Ajansı, aşının verilerinin incelenmeye başlandığını duyurdu.
ücretli

Avrupa İlaç Ajansı (EMA), Rusya'da korona virüsüne karşı geliştirilen Sputnik V aşısının onay sürecini başlattı. EMA'dan yapılan açıklamada, Sputnik V için 'gerçek zamanlı' inceleme başlatıldığı belirtildi.

VERİLER GELDİKÇE İNCELENECEK

'Gerçek zamanlı' inceleme, EMA'nın bu aşı için hâlâ devam eden denemelerin sonuçlarını geldikçe incelemesi anlamına geliyor. EMA'dan yapulan açıklamada, Sputnik V aşısının şu ana dek elde edilen laboratuvar ve klinik deneme sonuçlarında 'antikor ürettiğinin görüldüğü' belirtildi.

'BU AY BAZI AB ÜYELERİNİN ONAYLAMASINI BEKLİYORUZ

Sputnik V aşısının Rusya dışındaki promosyonunu yürüten Rusya Doğrudan Yatırım Fonu'nun (RDIF) yöneticisi Kirill Dmitriev ise bir dizi AB üyesinin bu ay içinde bu aşıyı onaylamasını beklediklerini söyledi. Aşının AB çapında onay alması halinde Rusya'nın hazirandan başlayarak 50 milyon Avrupalı için aşı tedarik edebileceğini söyleyen Dmitriev, Sputnik V'in Rusya ile Avrupa arasında bir köprü oluşturabileceğini belirtti.

Sputnik V aşısı, Avrupa'da şu an Macaristan'da kullanılıyor. Slovakya'nın kısa süre içinde bu aşıyı kullanmaya başlaması bekleniyor.

İTALYA'DA COVID GEÇİRENLERE TEK DOZ YAPILACAK

Öte yandan, Avrupa'da devam eden aşı sıkıntısı nedeniyle İtalya'da yeni bir karar açıklandı. İtalya Sağlık Bakanlığı, son üç ila altı ay içinde Covid-19 teşhisi konmuş kişilere iki yerine tek doz aşı yapılabileceğini duyurdu. Fransa ve İspanya'da da geçtiğimiz ay benzer kararlar alınmıştı.GazeteDUVAR

Anahtar Kelimeler:
Takibe düşen kredi miktarı bir haftada 576 milyon lira arttıÖnceki Haber

Takibe düşen kredi miktarı bir haftada 5...

Almanya'nın normalleşme planı açıklandıSonraki Haber

Almanya'nın normalleşme planı açıklandı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar