ABD'den Türkiye'nin aralarında olduğu 131 ülke için seyahat uyarısı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
ABD'den Türkiye'nin aralarında olduğu 131 ülke için seyahat uyarısı
Abone ol
ABD, korona virüsü salgını nedeniyle Türkiye'nin de aralarında olduğu 131 ülke için seyahat uyarısı yayınladı. ABD vatandaşlarının bu ülkelere seyahat etmemesi istendi.
ücretli

ABD Dışişleri Bakanlığı seyahat uyarı listesini yeniden güncelledi. Korona virüsü (Covid-19) salgını nedeniyle gözden geçirilen listede "Dördüncü Seviye: Seyahat Etmeyin" kategorisine salı gününden bu yana yaklaşık 100 ülke eklendi. 26 Ağustos 2020’den bu yana bakanlığın üçüncü seviye, yani "seyahat etme planlarınızı tekrar gözden geçirin" uyarı listesinde yer alan Türkiye de artık "seyahat edilmemesi" gereken ülkeler arasında.

Amerika'nın Sesi'nde yer alan haber göre, bakanlık listesinde İngiltere, Kanada, Fransa, Meksika, Almanya da yer aldı. Bu ülkelerde korona virüsü enfeksiyonun çok yüksek olduğu belirtildi.

ABD Dışişleri Bakanlığı hafta başında, "seyahat edenler için benzersiz risk" taşıdığı gerekçesiyle "seyahat etmeyin" uyarısını dünya çapındaki ülkelerin yaklaşık 80'ini kapsayacak şekilde genişleteceğini açıklamıştı.

Daha önce yaklaşık 200 ülkeden 34'ü "seyahat etmeyin" kategorisindeydi. Bu sayı şu anda 131’e çıkmış durumda.

Anahtar Kelimeler:
Salgında son durum: son 24 saatte 362 kişi vefat ettiÖnceki Haber

Salgında son durum: son 24 saatte 362 ki...

Bursa’da İYİ Parti teşkilatları ’tam’ kapandı!Sonraki Haber

Bursa’da İYİ Parti teşkilatları ’tam’ ka...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar