ABDde seçimin kazananı hâlâ belirlenemedi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
ABDde seçimin kazananı hâlâ belirlenemedi
Abone ol
ABD'de salı günü yapılan 59'uncu başkanlık seçimlerinde seçmenler yeni başkanı belirlemek için oylarını kullandı ancak oy sayımı kilit eyaletlerde devam ettiğinden sonuçlar hâlâ açıklanamadı.

Seçmenler ülkeyi dört yıl yönetecek başkanın yanı sıra, 435 üyeli Temsilciler Meclisi'nin tamamı ve 100 üyeli Senato'nun 35 üyesi için oy kullandı.

ABD'de 59. başkanlık seçimlerinde resmi olmayan sonuçlara göre, Cumhuriyetçi aday Donald Trump 214, Demokrat aday Joe Biden 264 delegeye ulaştı.

Toplam 71 seçici delegeyi temsil eden Pensilvanya, Kuzey Carolina, Georgia, Arizona, Nevada ve Alaska eyaletlerinde seçim sonuçları halen netleşmiş değil.

Arizona, Georgia ve Nevada'da Joe Biden yarışı önde götürüyor. Kuzey Carolina ve Pennsylvania'da ise Trump mevcut sonuçlarda önde görünüyor.

Seçimin kaderini belirlemesi öngörülen kilit eyaletlerdeki başa baş yarışın sürmesi, galibin ilan edilmesini zorlaştırıyor.

ABD'de başkanlık seçimlerinde 538 delegenin yarıdan bir fazlası olan 270 delegeye ulaşan isim başkanlık seçimini kazanıyor. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Kremlin Putinin görevini bırakacağı iddialarını yalanladıÖnceki Haber

Kremlin Putinin görevini bırakacağı iddi...

Altının gram fiyatı bir kez daha rekor kırdıSonraki Haber

Altının gram fiyatı bir kez daha rekor k...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar