ABDde Seçiciler Kurulu Bidenı bugün onaylamaya hazırlanıyor

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
ABDde Seçiciler Kurulu Bidenı bugün onaylamaya hazırlanıyor
Abone ol
​Seçiciler Kurulu, Joe Biden'ı ABD'nin 46'ıncı başkanı olarak resmen onaylamak için bugün toplanıyor. Kuzey Carolina eyaletindeki Seçiciler Kurulu oylamasının eyaletin başkenti Raleigh'deki Eyalet Meclisinde yapılacağı bildirildi.

Bugün Amerika genelindeki eyalet başkentlerinde toplanacak Seçiciler Kurulu üyelerinin Demokrat Partili Biden'ın 3 Kasım seçimlerinin galibi olduğunu tescillemesi öngörülüyor.

Seçiciler Kurulunda bugün yapılacak nihai sayımda Biden'ın zaferi, Trump'ın aldığı 232'ye karşı elde ettiği 306 oyla onaylanacak.

Amerika'da başkanlık seçimlerinin sonucunu adayların seçmenlerden aldığı toplam oy sayısı değil eyaletlerin nüfusuna göre paylaştırılan Seçiciler Kurulu oyları belirliyor. Biden, oy sayımına göre de Trump'ın 7 milyon oy önünde.

ABD Kongresi, 6 Ocak 2021'de toplanıp Seçiciler Kurulunun kararını tescilleyecek.

ABD Kongresi, 6 Ocak 2021'de toplanarak Seçiciler Kurulu'nda elde edilen kararı değerlendirip tescilleyecek.

Bundan sonraki son adım ise 36 yıl Senato'da görev yapmış ve 8 yıl boyunca da eski ABD Başkanı Obama'nın yardımcılığı görevini üstlenmiş Biden'ın 20 Ocak'ta ABD Kongresinde düzenlenecek yemin töreniyle başkanlık görevini devralması olacak.

Öte yandan Trump'ın seçim sonucunu geri çevirmek için eyalet mahkemelerinde ve federal mahkemelerde açtığı 50'den fazla dava reddedildi. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Elektrik akımına kapılan şahıs hayatını kaybettiÖnceki Haber

Elektrik akımına kapılan şahıs hayatını...

Muğladaki asayiş uygulamalarında 79 kişi gözaltına alındıSonraki Haber

Muğladaki asayiş uygulamalarında 79 kişi...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar