ABD basını: Trump, kendisine af çıkarmak için avukatlarına danıştı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
ABD basını: Trump, kendisine af çıkarmak için avukatlarına danıştı
Abone ol
Amerikan basını, Başkan Donald Trump'ın üst düzey yardımcılarına ve kişisel avukatlarına kendisine af çıkarma yetkisi hakkında danıştığını yazdı. CNN ve New York Times'ın aktardığına göre Trump, kendisine af çıkarma konusunda hukuki görüş ve olası siyasi sonuçları hakkında tavsiye aldı.
ücretli

ABD Başkanı Donald Trump'ın, kendisine af çıkarmak için danışmanlarından hukuki tavsiye aldığı iddia edildi. CNN ve New York Times'ın aktardığına göre Trump, üst düzey yardımcılarına ve kişisel avukatlarına kendisine af çıkarma yetkisi hakkında danıştı.

CNN'in haberine göre Trump, yakın çevresinden hukuki görüş ve olası siyasi sonuçlar hakkında tavsiye istedi. İlgili konuşmaların son haftalarda yapıldığı belirtilirken, bu isimler arasında Beyaz Saray Hukuk Danışmanı Pat Cipollone'un da yer aldığı kaydedildi.

Perşembe günü New York Times'da (NYT) yayınlanan bir haberde de, Trump'ın kasım ayında düzenlenen başkanlık seçimlerinden bu yana yakın çevresine birkaç kez 'kendisine af çıkarmak istediğini söylediği' ileri sürülmüştü. NYT, destekçilerinin düzenlediği Kongre baskınının ardından Trump'ın bu konuyu tekrar açıp açmadığının bilinmediğini aktardı.DUVAR

Anahtar Kelimeler:
Fransa, Moderna aşısına kullanım onayı verdiÖnceki Haber

Fransa, Moderna aşısına kullanım onayı v...

İngiltere'den Moderna aşısına kullanım onayıSonraki Haber

İngiltere'den Moderna aşısına kullanım o...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar