Köpek sahiplendirme

9 İranlı tekvandocu Dünya Poomse Şampiyonasında finale yükseldi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
9 İranlı tekvandocu Dünya Poomse Şampiyonasında finale yükseldi
Abone ol
​79 ülkeden 401 yarışmacının katılımıyla çevrim içi olarak düzenlenen Dünya Pooms Şampiyonası'nda standart kategorideki yarı final yarışmaları sonucu İran'dan 9 tekvandocu finallere yükseldi.

18-30, 31-40, 41-50, 51-60, 61-65 yaş grubu ve 65 yaş üstü kategorilerinde standart yarışmaların yapıldığı şampiyonada yarışan gruplar ter döktü.

Yarışmaların standart bölümünün yarı final etabının sonuçları açıklandı. İran'ın 9 poomse yarışmacısı, dünya yarışmalarında finale çıkmayı başardı.

Final etabına kadın grubundan Mercan Silahşori, Nesteren Meliki, Nerces Şerifi ve Sakine Huşengi Mah; erkekler grubundan ise Emir Rıza Mihriban, Hamid Nazari, Muhammed Taki Hatemi, Nadir Hudamuradi ve Hidayat Ariyanfar finale kaldı.

Taekwondo poomse nedir?

Poomsae, TaeKwon-Do'nun temelini oluşturur. Farklı yönlerden çok sayıda hayali saldırganın saldırılarına tepki olarak anlamlı bir düzen içerisinde düzenlenmiş çeşitli temel duruşlar, bloklar, vuruşlardan oluşur. Her poomsae, engelleyici bir teknik ile başlayıp, saldırı tekniği ile biter. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Balıklıgöl tarihinin en sessiz günlerinden birini daha yaşadıÖnceki Haber

Balıklıgöl tarihinin en sessiz günlerind...

İstanbulun en önemli üç sorunu: Deprem, ekonomi ve ulaşımSonraki Haber

İstanbulun en önemli üç sorunu: Deprem,...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar