Köpek sahiplendirme

78 iş yerinin bulunduğu hal binasının yıkımıyla tarihi Şerefiye Camii gün yüzüne çıktı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
78 iş yerinin bulunduğu hal binasının yıkımıyla tarihi Şerefiye Camii gün yüzüne çıktı
Abone ol
Bitlis’te 3 bin metrekare alanda 78 iş yerinin bulunduğu eski hal binası "Dere Üstü Islah Projesi" kapsamında yıkımına başlandı.

'Dere Üstü Islah Projesi'nin ikinci adımı atıldı. Merkezde bulunan ve 78 iş yerinin bulunduğu hal binası yıkımına başlanmasıyla tarihi yapılar bir bir gün yüzüne çıkıyor.

Yıkım çalışmalarını yerinde inceleyen Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay, dere üstü ıslah projenin adım adım ilerlediğini söyledi.

Dere üstü ıslah projesiyle Bitlis'i daha yaşanılabilir bir kent haline getireceklerini belirten Tanğlay, "Dere ıslahı projemizle beraber 'Eski hal' dediğimiz mevkideyiz. Yıkıma dün itibariyle başladık. Burada 3 bin metrekare alanda 78 dükkanımız vardı. Hal binamız metruk bir yerdi ve yıkım kararı vardı. Dere üstü projemizle birlikte Bitlis'te daha yaşanabilir bir süreç izletiyoruz." dedi.

Dere üstü ıslah projesiyle 7 bin yıllık Bitlis'in tarihi yapıları gün yüzüne çıkmaya başladığının altını çizen Tanğlay, şunları söyledi:

"Yıkımla birlikte tarihi eserimiz olan Şerefiye Camii ön olana çıktı. Tabi bu yıkımlarla birlikte 7 bin yıllık Bitlis'imizin tarihi mekanları birer birer gün yüzüne çıkıyor. Çalışmalarımızı devam ettireceğiz. Dere ıslah projesiyle şu an itibariyle 281 tapu sahibi kendi isteğiyle tapusunu hazineye devretti. 15 gün içerisinde çevre şehircilik tahliye yazılarını çıkaracak. Bunu yıktıktan sonra buraya güzel bir yeşil alan düşünüyoruz. Şehrin nefes alabileceği bir yer planlıyoruz. Buraya ne yapabileceğimizin kararını vereceğiz. Bitlis'imizin hizmetine güzel olan neyse onu yapacağız." (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Van'da engelli vatandaş için binaya asansör yapıldıÖnceki Haber

Van'da engelli vatandaş için binaya asan...

Sokağa çıkma kısıtlamasıyla birlikte Adıyaman sessizliğe büründüSonraki Haber

Sokağa çıkma kısıtlamasıyla birlikte Adı...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar