400 bin taşeron işçi kadro bekliyor

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
400 bin taşeron işçi kadro bekliyor
Abone ol
CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, 696 Sayılı KHK ile Taşeron işçilerin bir bölüme kadro verildiğini fakat birçok taşeron işçinin kadro alamadığını söyledi.
ücretli

PTT Genel Müdürlüğü 55 bin personel alımı yapılacağını duyurmuştu. Aradan 1 yıldan fazla zaman geçmesine rağmen PTT bugüne kadar yeni kadro açmadı. 2021 yılında da PTT ne personel alımı yaptı ne de bünyesinde barındığı taşeron işçileri kadroya aldı. 

Taşeron işçilerin ayrımsız şekilde kadroya alınması gerektiğini söyleyen CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer, sadece PTT, Karayolları, Demiryolları'nda çalışan 50 bin taşeron olduğunu belirtti.

'TAŞERON İŞÇİLER MAĞDUR EDİLDİ'

Niğde Milletvekili Gürer, "696 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameyle taşeron işçilerin bir bölümüne sözde kadro verildi. Eşit işe eşit ücret ve kadro, ne yazık ki kadro verilenler için de gerçekleşmedi. Bunun yanında kamuda taşeron işçi uygulaması sona ermedi. Binlerce işçi hizmet alım sözleşmesi gerekçesiyle kadro dışı kaldı. Kamu iktisadi teşekküllerinde çalışanlar, bakanlıkta olanlar taşeron olarak çalışmaya devam ediyorlar. Güvenlik soruşturması, emekli ve 4 Aralıkta işte olma gerekçesiyle çok taşeron işçi mağdur edildi. Belediye şirketleri, belediye kadrosu olmadığı için 400 bin işçi de bu bağlamda gerekli haklara eremedi. Yalnız, Karayolları, Demiryolları, PTT çalışanı 50 bine yakın taşeron işçi kadro beklemektedir. Sağlık Bakanlığındaki tüm taşeron işçiler de bir an önce ve ayrımsız kadroya alınmalıdır. Taşeron işçiye yaptığı asıl işin kadrosu haktır. 400 binin üzerinde taşeron işçi kadro beklemektedir. Taşeron işçilerin mağduriyetleri bir an önce sona erdirilmelidir" dedi. DUVAR

Anahtar Kelimeler:
58 ilde yasak başlıyorÖnceki Haber

58 ilde yasak başlıyor

Bakan Ziya Selçuk: Önceliğimiz yüz yüze eğitimSonraki Haber

Bakan Ziya Selçuk: Önceliğimiz yüz yüze...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar