37 binden fazla kişi sokağa çıkma kısıtlamasına uymadı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
37 binden fazla kişi sokağa çıkma kısıtlamasına uymadı
Abone ol
İçişleri Bakanlığı, 2-7 Aralık'ta sokağa çıkma kısıtlamalarına uymayan 37 bin 614 kişi hakkında adli/idari işlem yapıldığını açıkladı.
ücretli

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, 4 Aralık'ta saat 21.00’de başlayan ve 7 Aralık Pazartesi (bugün) saat 05.00’te biten hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasına uymayan kişilere ceza verildi.

Açıklamada, "Bu kapsamda hafta içi 21.00 ila 05.00 saatleri arasında, hafta sonu ise Cuma akşamı saat 21.00’den Pazartesi günü saat 05.00’e kadar sokağa çıkma kısıtlanmıştır. İlkini uyguladığımız sokağa çıkma kısıtlamasına vatandaşlarımız büyük oranda uyum sağlamıştır. Kısıtlama kararına uymayan vatandaşlarımıza ise idari ya da adli işlem uygulanmıştır. 2 Aralık Salı gününden itibaren hafta içi saat 21.00 ila 05.00 saatleri arasında, hafta sonu 4 Aralık Cuma akşamı saat 21.00’den 7 Aralık Pazartesi günü saat 05.00’e kadar sokağa çıkma kısıtlamasına uymayan toplam 37 bin 614 kişiye 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu ve TCK’nın ilgili maddeleri kapsamında adli ya da idari işlem yapılmıştır." denildi.

Covid-19 salgınından korumanın ve hayatın her alanda normalleşmesinin tek yolu; temizlik, maske ve mesafe kuralına harfiyen uymaktan geçtiği hatırlatılan açıklamanın devamında Coronavirus ile mücadelede rehavete kapılmadan kurallara riayet edilmesi istendi. (İLKHA)  

Anahtar Kelimeler:
Haftanin ve Zap bölgelerine hava harekatıÖnceki Haber

Haftanin ve Zap bölgelerine hava harekat...

Adanada salgına karşı ek tedbir kararıSonraki Haber

Adanada salgına karşı ek tedbir kararı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar