Köpek sahiplendirme

210 dönümlük bal ormanı oluşturuldu

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
210 dönümlük bal ormanı oluşturuldu
Abone ol
Bingöl Orman İşletme İl Müdürlüğü tarafından, merkeze bağlı Ormanardı ve Güveçli köylerinde 210 dönümlük alanda bal ormanı çalışmaları yapıldı.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Bingöl Orman İşletme İl Müdürü İbrahim Börü,  "Bingöl Orman İşletme Müdürlüğümüzce, Ormanardı ve Güveçli Köyleri sınırları içinde 210 dönümlük alanda Bal Ormanı kurulum çalışmaları tamamlanmıştır. Yapılan çalışmalar neticesinde Bal Ormanına 9 bin adet Lavanta, Akasya, Mahlep, Çitlembik, Akçaağaç, Dut ve Badem fidanları dikilmiştir.” dedi.

Arıcılara yüzde 80 hibe desteği

Bingöl'deki arıcılara yüzde 80 hibeli 100 adet bal sağım makinesi dağıtımının hedeflendiğini belirten Börü, "İşletme Müdürlüğümüzce 2020 yılı sonu itibari ile proje kapsamında arıcılarımıza 7 bin 70 adet arı kovanı dağıtılmış olup 2021 yılı içerisinde bin 500 adet arı kovanı ve 100 adet bal sağım makinesinin yüzde 80 hibe ile arıcılarımıza dağıtılması planlanmaktadır. Yapılan çalışmalarda amacımız arıcılığın geliştirilmesini sağlayıp bal üretimini arttırmak ve vatandaşlarımızı arıcılığa yönlendirerek ekonomik kazanç elde etmelerini sağlamaktadır.” şeklinde konuştu. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
İran, Fahrizade suikastının bazı faillerinin yakalandığını açıkladıÖnceki Haber

İran, Fahrizade suikastının bazı failler...

İtalya'da son 24 saatte 14 bin 842 kişiye daha Covid-19 tanısı konulduSonraki Haber

İtalya'da son 24 saatte 14 bin 842 kişiy...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar