10 üniversitede kurulacak yeni fakülteler açıklandı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
10 üniversitede kurulacak yeni fakülteler açıklandı
Abone ol
Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile, 10 üniversiteye yeni fakülte kurulacağı, 2 üniversitenin de yüksekokullarının kapatılacağı açıklandı.
ücretli

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yer alan Cumhurbaşkanı Kararı'nda 10 üniversitede kurulacak fakülteler ve kapatılacak yüksekokullar açıklandı.

Buna göre, Batman Üniversitesi'ne Diş Hekimliği Fakültesi, İstanbul Galata Üniversitesi'ne Sağlık Bilimleri Fakültesi, İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi'ne İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi'ne Hukuk Fakültesi, Mardin Artuklu Üniversitesi'ne Tıp Fakültesi, Muş Alparslan Üniversitesi'ne Diş Hekimliği Fakültesi, Nuh Naci Yazgan Üniversitesi'ne Hukuk Fakültesi, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi'ne Spor Bilimleri Fakültesi, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi'ne Spor Bilimleri Fakültesi, Sağlık Bilimleri Üniversitesi'ne de Kayseri Tıp Fakültesi kurulacağı belirtildi.

İKİ YÜKSEKOKUL KAPANIYOR

Kararda, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi'nin Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu ile Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi'nin Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu'nun da kapatılacağı belirtildi.DUVAR

Anahtar Kelimeler:
DSÖ'den Moderna aşısına acil kullanım onayıÖnceki Haber

DSÖ'den Moderna aşısına acil kullanım on...

Hindistan'da günlük vakalarda Rekor 400 bini aştıSonraki Haber

Hindistan'da günlük vakalarda Rekor 400...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar